Pašizolācija joprojām jāievēro pēc atgriešanās no visām SPKC saraksta Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi 1

Pašizolācija joprojām jāievēro pēc atgriešanās Latvijā no visām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Laika posmā no 11.februāra līdz 25.februārim Latvijā no ES un EEZ valstīm, Šveices un Lielbritānijas drīkstēs ieceļot tikai neatliekamu un būtisku iemeslu dēļ, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu". Vienlaikus ar valdības lēmumu ir aizliegti pasažieru pārvadājumi uz Lielbritāniju, Īriju un Portugāli.

Pašizolācijas slieksnis Latvijā patlaban ir noteikts 50 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Šis rādītājs ES un EEZ valstu vidū zemāks ir tikai Vatikānā un Islandē. Patlaban augstākā saslimstība ir Portugālē, kur tā ir 1190,1 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Pašizolācija Latvijā joprojām jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur Andoru, kurā ir otrā augstākā saslimstība Eiropā. Pašizolācija arī jāievēro, atgriežoties no Čehijas, Slovēnijas, Kipras, Zviedrijas, Monako, Slovākijas, Lihtenšteinas, Nīderlandes, Šveices, Dānijas, Spānijas, Maltas, Itālijas, Horvātijas, Luksemburgas, Polijas, Francijas, Vācijas, Austrijas, Rumānijas, Ungārijas, Beļģijas, Norvēģijas, Bulgārijas, Grieķijas un Somijas. Sabiedrības veselības apdraudējums šajās valstīs ir novērtēts kā ļoti nopietns.

Attiecībā uz valstīm, kas ir ārpus ES un EEZ, pašizolācija nav jāievēro, ceļojot no Dienvidkorejas, Ruandas, Jaunzēlandes, Taizemes, Singapūras un Austrālijas. Šīs valstis ir to vidū, no kurām ir atļauts šķērsot ES ārējo robežu.

Iebraucot Latvijā no citām sarakstos neminētām pasaules valstīm, ir jāievēro pašizolācija.

Valstu saraksts un pašizolācijas prasības stājas spēkā 13.februārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Janka

Kaut kāds murgs!
Piemēram, "atgriežoties no Taizemes nav jāievēro pašizolācija...". Vai tad ir tieši reisi no Taizemes uz Latviju? Un par pārējām atļautajām valstīm droši vien ir tas pats stāsts.

pirms 6 mēnešiem, 2021.02.13 10:40

Latvijas ziņas