Pāvests Francisks ieradies Latvijā

Šodien vizītē Latvijā ieradies pāvests Francisks. Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas, savukārt vēlāk vērienīgāka pāvesta sagaidīšanas ceremonija notika Pils laukumā pie Rīgas pils

No plkst.8.50 notika pāvesta sagaidīšanas ceremonija Pils laukumā pie Rīgas pils. Rīgas pils laukumā, pretī pilij, ir sektors, kur cilvēki var klātienē sveikt pāvestu, iepriekš norādīja Latvijas Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska vizītes darba grupas koordinators Juris Jalinskis.

Pēc sagadīšanas pāvests tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Latvijas augstākajām amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem. Valsts prezidenta kancelejā norāda, ka Rīgas pilī plānota arī Vējoņa un viņa ģimenes un pāvesta Franciska divpusējā tikšanās, kas ir ierasta prakse, pāvestam tiekoties ar valsts augstākajām amatpersonām.

Rīta pusē plkst.9.05 notika oficiālā foto uzņemšana un parakstīšanās viesu grāmatā, kā arī oficiālā dāvanu apmaiņa. Latvijas oficiālā dāvana pāvestam Franciskam būs īpašs Indriķa Hronikas sējums. Tas ir īpašs 1993.gada Indriķa Hronikas izdevums, kas izdots laikā pēc neatkarības atjaunošanas un skaidro mūsu tautas vēsturi – latviešu saknes.

Vējonis pāvestam Franciskam ir sarūpējis arī privātu dāvanu. Zinot to, ka pāvests jaunībā bija iemīļojis komponista Sergeja Prokofjeva mūziku, Valsts prezidents pāvestam pasniegs ierakstu CD formātā ar latviešu diriģenta Marisa Jansona interpretāciju par Prokofjeva daiļradi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas