Pie frakcijām nepiederošie deputāti vēlas novērst vienīgā mājokļa konfiskāciju dēļ NĪN parāda

Pieci pie frakcijām nepiederoši deputāti Karina Sprūde, Aldis Gobzems, Jūlija Stepaņenko, Didzis Šmits un Linda Liepiņa Saeimā iesniedza Grozījumus likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”, kas paredz nekustamā īpašuma nodokļa parādu piedziņu nevērst pret fizisko personu vienīgo mājokli, tādējādi novēršot vienīgā mājokļa konfiskācijas iespējas dēļ nekustamā īpašuma nodokļa parāda.


Likumprojekta priekšlikums paredz gadījumos, kad personai ir radušās grūtības ar nekustamā īpašuma nodokļa nomaksu, bezstrīdus kārtībā nevērst nodokļa parāda piedziņu uz personas vienīgo mājokli, pārdodot to izsolē, kā to risina spēkā esošā likumdošana.

Likumprojekta mērķis ir apturēt un novērst situācijas, kad iedzīvotāji tiek izlikti no sava vienīgā mājokļa nekustamā īpašuma nodokļu parāda dēļ. Bieži vien pat dēļ samērā niecīga, laikā nenomaksāta nekustamā īpašuma nodokļa parāda tiek uzsāktas parāda piedziņas lietas un steigā rīkotas mājokļu izsoles.


Latvijas Republikas Satversmes 96. pantā ir nostiprinātas tiesības uz mājokļa neaizskaramību, taču, ņemot vērā nekustamā īpašuma nodokļa pēdējo gadu konfiscējošo raksturu, tas reāli sāk apdraudēt mūsu valsts iedzīvotāju Satversmē garantētās tiesības uz īpašumu un mājokli.


Saeimas vairākums 2019. gada 17. oktobra sēdē neatbalstīja šā likumprojekta iekļaušanu darba kārtībā, tāpēc tas iekļauts nākamās 2019. gada 24. oktobra saeimas darba kārtībā.


Portālā Manabalss.lv apkopotā kolektīvā iniciatīva „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam”, ir parakstījuši jau vairāk nekā 52 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.


Aicinām iedzīvotājus sekot līdz likumprojekta turpmākajai virzībai.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas