Policija brīdina - par vinjetes neiegādāšanos draud bargs sods 1

Kad un kādēļ jāpērk vinjete? Par tās neiegādāšanos draud bargs sods!


Tiem automašīnu vadītājiem, kuru transportlīdzekļa pilna masa ir vairāk nekā 3 tonnas un kas atbilst N kategorijai (paredzēti kravu pārvadāšanai), ir jāiegādājas vinjete – nodeva par Latvijas galveno un reģionālo autoceļu lietošanu. Par to informē Valsts policija pārstāve Līna Kaļķe.

Šogad līdz 8. decembrim ar stacionārajiem un pārvietojamiem fotoradariem ir fiksēti 3179 pārkāpēji, kas nav iegādājušies vinjeti, savukārt likumsargi ir sastādījuši 2078 administratīvo pārkāpumu protokolus par autoceļu lietošanu, ja nodeva nav samaksāta.

Vinjetas nemaksātājs tiek fiksēts ar fotoradara palīdzību, ja autovadītājs ir pārkāpis atļauto braukšanas ātrumu.

Tāpat kopš šī gada vasaras uz valsts autoceļiem darbojas tehniskie līdzekļi, kas automātiski fiksē vinjetes nemaksātājus. Tādejādi pārkāpumi tiek reģistrēti, neapturot transportlīdzekli.

Atgādinām, ka sods par braukšanu bez vinjetas ir bargs! Par pārkāpumu, kas ir fiksēts ar tehniskiem līdzekļiem, uzliek sodu kā par likumā noteiktā valsts autoceļa posma lietošanu, ja autoceļu lietošanas nodeva nav samaksāta: ja autoceļu lietošanas nodeva nav samaksāta pilnā apmērā uzliek naudas sodu 300 eiro apmērā; ja autoceļu lietošanas nodeva nav maksāta vispār, naudas sods ir 500 eiro apmērā.

Vinjete jāiegādājas, ja ar transportlīdzekli pārvietojas pa diviem reģionālajiem ceļiem – P5 un P80, un visiem valsts galvenajiem autoceļiem (A kategorijas).

Vinjete nav jāiegādājas, ja šķērso valsts galveno un reģionālo autoceļu krustojumus, t.sk. apļveida krustojumus; pārvietojas tikai pilsētas robežās; Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu (un attiecīgi arī to padotībā esošo izglītības iestāžu) transportlīdzekļiem; Aizsardzības ministrijas padotībā esošo institūciju un Nacionālo bruņoto spēku transportlīdzekļiem; pašvaldības policijas un operatīvajiem transportlīdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Greizo spoguļu zeme

Vai vinjetes jēga ir - iekasēt pēc iespējas lielākus sodus no iedzīvotājiem? Ja jau šodien balstoties uz digitalizācijas iespējām ar fotoradariem var fiksēt vinjetes nepircējus, tad kāpēc šie ļaunprātīgie nepircēji netiek tuvāko 10 min. laikā informēti elektroniski par savu pārkāpumu, bet var tikt sodīti par vienu un to pašu pārkāpumu atkal un atkal. Jo galvenajam sodu mērķim vajadzētu laikam būt vērstam pret likuma pārkāpēju , lai pārkāpums neatkārtotos. Šobrīd varam gaidīt informāciju par pārkāpumu 30 dienas (it kā mēs dzīvotu aizpagājušā gadsimtā bez telefona, bez datora, bez elektrības), savukārt sodīt šai laika periodā par vienu un to pašu pārkāpumu (mums pašiem to nezinot) var kaut vai 1000 reizes.

pirms 10 mēnešiem, 2020.04.28 07:54

Latvijas ziņas