Policija pārbaudīs, vai darba devēji "nepiever acis" uz prasību par Covid-19 drošības sertifikātiem

Valsts policija, "saņemot signālus", veiks informācijas pārbaudi, vai darba devēji "nepiever acis", ļaujot padotajiem darbavietās ierasties bez Covid-19 drošības sertifikātiem, ceturtdien aģentūrai LETA stāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Andris Zellis.

Valdība šonedēļ pieņēma jaunu Covid-19 pārvaldības regulējumu, kas paredz, ka no oktobra vidus faktiski jebkur iekštelpās vajadzēs Covid-19 drošības sertifikātus un vairākās profesijās ir paredzēts vakcinācijas pienākums. Savukārt darba devējam būs iespēja noteikt, kuriem amatiem nepieciešama vakcinācija pret Covid-19.

Zellis skaidroja, ka saskaņā ar valdības pieņemto regulējumu darba devēja pienākums ir veikt kontroles pasākumus par to, vai darbā neierodas padotie bez Covid-19 sertifikāta. Tas pats attiecas arī uz prasību par vakcinācijas pienākumu vairākās profesijās. Ja policija saņems signālus, ka normatīvu prasības tiek ignorētas, tad likumsargi ieradīsies konkrētajā darbavietā un veiks pārbaudi.

Analoģiski policija rīkosies, ja būs informācija par to, ka dienesta viesnīcas un internāta pakalpojumus saņem personas bez Covid-19 sertifikātiem.

Zellis vērsa uzmanību, ka policija pandēmijas laikā strādā atbilstoši saviem resursiem un "aktīvi veic" jau patlaban esošo pandēmijas ierobežojumu kontroli, taču liela nozīme ierobežojumu ievērošanas kontrolē un atbildībā esot darba devējiem un pasākumu rīkotājiem.

"Policijas rīcības algoritmi, iespējams, nākotnē vēl ir pārskatāmi atbilstoši esošai situācijai un individuālajiem gadījumiem. Mēs akceptējam šīs atbildības uzlikšanu katram individuāli, gan pasākumu organizētajam, gan pakalpojumu sniedzējam," pieļāva Zellis.

Normatīvie akti paredz, ka par pandēmijas ierobežojumu neievērošanu fiziskajai personai var piemērot 10 līdz 2000 eiro administratīvo sodu, bet juridiskajai personai - no 140 līdz 5000 eiro.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas