Policija šonedēļ veikusi procesuālas darbības vairākās Latvijas bankās

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) šonedēļ veiktās procesuālās darbības četrās Latvijas kredītiestādes īstenojusi sadarbībā ar Vācijas policiju un šo darbību rezultātā aizturētas divas personas, kurām netika piemērots apcietinājums, aģentūra LETA uzzināja VP.

Policijā skaidroja, ka 27.janvārī ENAP sadarbībā ar Finanšu izlūkošanas dienestu (FID) un Vācijas policiju veica virkni procesuālo darbību un astoņas kratīšanas, tai skaitā četrās Latvijas kredītiestādēs, kurās mērķtiecīgi tika izņemti nepieciešamie lietiskie pierādījumi.

Procesuālas darbībās tika veiktas ENAP lietvedībā esošā kriminālprocesa ietvaros, kas sākts pēc Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm, proti, par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Kriminālprocesā tika aizturētas divas personas, tai skaitā viens ārvalstu pilsonis. Aizturētās personas tika atbrīvotas un viņām piemērots statuss - personas, kurām ir tiesības uz aizstāvību. Attiecībā pret personām netika piemēroti ar brīvības atņemšanu saistītie drošības līdzekļi.

VP atzīmēja, ka sīkāka informācija izmeklēšanas interesēs netiks sniegta. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Jau vēstīts, ka nesaistīti ar tiesībsargājošo institūciju otrdien veikto kratīšanu likvidējamajā "ABLV Bank", Valsts policijas darbinieki kādas citas lietas ietvaros šonedēļ veikuši dažādas procesuālās darbības virknē citu Latvijas komercbanku, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Neoficiāla informācija liecina, ka policisti izrādījuši interesi par darījumiem "Rietumu bankā", "Reģionālajā investīciju bankā", "Industra Bank" un "BlueOrange Bank".

"Industra Bank" sabiedrisko attiecību un mārketinga direktore Marita Ozoliņa aģentūrai LETA skaidroja, ka kratīšana bankā nav veikta, taču pirms dažām dienām banka sniegusi policijai nepieciešamos dokumentālos apstiprinājumus atsevišķiem darījumiem, kas bija nonākuši policijas interešu lokā. Viņa uzsver, ka nav nekāda pamata uzskatīt, ka šie darījumi jebkādā veidā būtu saistīti ar bankas un tās darbinieku iespējamām pretlikumīgām darbībām.

Ozoliņa norāda, ka "Industra Bank" ikdienas darbā sadarbojas ar tiesībsargājošām iestādēm un sniedz tām nepieciešamo informāciju. Arī gadījumos, kad klients veic aizdomīgus darījumus, banka nekavējoties par to informējot atbildīgos dienestus.

"BlueOrange Bank" Korporatīvās komunikācijas un mārketinga pārvaldes vadītāja Ingrīda Šmite aģentūru LETA informēja, ka tiesībsargājošo institūciju procesuālās darbības veiktas attiecībā uz vienu bankas klientu. Ne banka, ne bankas darbinieki neesot iesaistīti. Plašāk Šmite situāciju nekomentēja.

"Reģionālas investīciju bankas" Mārketinga daļā aģentūrai LETA pauda, ka minētās procesuālās darbības bankā nav veiktas un banka strādājot ierastajā režīmā.

"Rietumu bankas" pārstāvji pagaidām nav snieguši komentārus.

Policijas īstenotās darbības varētu būt saistītas ar kādu starptautisku izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Šī lieta nav saistīta ar kriminālprocesu par noziedzīgi iegūtu ne mazāk kā 50 miljonu eiro legalizēšanu, kura ietvaros vakar Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas pārvaldes, kā arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) darbinieki veica procesuālās darbības, tostarp vismaz 20 kratīšanas, arī "ABLV Bankā".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas