Policistiem, robežsargiem un ugunsdzēsējiem pirms katras nākamās pakāpes saņemšanas būs jānokārto pārbaude

Iekšlietu ministrija (IeM) patlaban gatavo regulējumu, kas paredz, ka iekšlietu dienestu amatpersonām pirms katras nākamās dienesta pakāpes saņemšanas būs jānokārto pārbaude.

IeM aģentūrai LETA apstiprināja, ka patlaban sākta IeM sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma grozījumu virzība. Šie grozījumi paredz, ka visām amatpersonām ir jāiziet kursi pirms amata un pirms pakāpes saņemšanas.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē trešdien iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) runājot par Valsts policijas dienestu norādīja, ka ir nepieciešams izbeigt situāciju, kad dienestā nostrādājot konkrētu laika periodu tiek piešķirta nākamā dienesta pakāpe. "Ja gribi saņemt pakāpi būs jānokārto pārbaude," piebilda ministrs.

Aģentūra LETA noskaidroja, ka līdzīga sistēma ir armijā. Aizsardzības ministrijā skaidroja, ka pakāpes saņemšanai ir jāiestājas faktoriem, proti, jābūt nodienētam konkrētam laikam, izietiem karjeras kursiem un jābūt atbilstošām svešvalodas valodas zināšanām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas