Precizējumi par braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanu reģionālajā sabiedriskajā transportā 5

Autotransporta direkcija pēdējo dienu laikā saņēmusi vairākus jautājumus par braukšanas maksas atvieglojumu piemērošanu sabiedriskajā transportā ārkārtējās situācijas laikā. Tādējādi informējam, ka saskaņā ar valdības lēmumu reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos arī turpmāk braukšanas maksas atvieglojumus varēs saņemt visas personas, kuras ir tiesīgas tos saņemt, neņemot vērā to, vai personai ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanas ierobežojumi attiecas tikai uz pašvaldību dotēto sabiedrisko transportu. Par to informē Valsts SIA “Autotransporta direkcija” sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone.

Kārtība, kā saņemt braukšanas maksas atvieglojumus valsts dotētajā maršrutu tīklā (un personām ar I un II grupas invaliditāti arī valstspilsētu organizētajā sabiedriskajā transportā), tomēr paliks nemainīga, ļaujot braukt bez maksas arī personām, kurām vēl nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Tāpat kā līdz šim, atlaides saņems:

  • bērni, kas saskaņā ar Vispārējās izglītības likumu nav uzsākuši pamatizglītības apguvi (pirmsskolas vecuma bērni);

  • personas ar I vai II invaliditātes grupu, personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un personas, kuras pavada personu ar I invaliditātes grupu vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti;

  • bērni bāreņi un bez vecāku gādības palikuši bērni, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai;

  • politiski represētās personas un nacionālās pretošanās kustības dalībnieki;

  • personas no daudzbērnu ģimenēm, kuras saņēmušas 3+ Ģimenes kartei, un ģimenēm, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti vai pilngadīga persona, kura nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tai noteikta I vai II invaliditātes grupa, kuras izmanto valstī īstenotās Latvijas Goda ģimenes apliecības programmas ietvaros piešķirto apliecību.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

autobuss

Kas ir pāšvaldību dotētais sabiedriskais transports?

pirms mēneša, 2021.10.14 19:02

invalīds

Lūdzu, konkrēti, kuros maršrutos ir atlaides nepotētajiem, kuros nav!

pirms mēneša, 2021.10.15 18:42

????

Jūs ko no mēness esat nokrituši?
Vai tad neviens invalīds nav braucis visādos maršrutos,kur viņam vajag.Un esat maksājuši par biļeti????Protams ka izmantojiet invalīda apliecību -tas arī ir dotetas braukšanas.

pirms mēneša, 2021.10.16 09:29

?

Tu nesaproti ka tikko pieņēma?
Varēs braukt tikai valsts dotētajos maršrutos. Pašvaldību dotētajos nevarēs.

pirms mēneša, 2021.10.17 15:42

?

Man jau sen interesē,vai mēnešbiļetes mūsu novadā nekad nebūs iespējamas? Nestrādāju pilsētā, braukāju uz darbu katru dienu.

pirms mēneša, 2021.10.18 18:24

Latvijas ziņas