Premjers mudina uzlabot vakcinācijas organizēšanas un iedzīvotāju aicināšanas potēties procesu 2

Ir krietni jāstrādā pie vakcinācijas organizēšanas, cilvēku informēšanas un aicināšanas vakcinēties pret Covid-19, 12.aprīlī pēc Sadarbības sanāksmes sēdes sacīja premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV). Viņš teica, ka šobrīd galvenais ir kopīgās imunitātes iegūšana un vakcinēšanās. Labā ziņa esot tā, ka Latvijā visa infrastruktūra ir vietā, tomēr problēmas esot ar vakcinācijas tempu.

"Pēdējā laikā valstī ir ienākušas krietni vairāk vakcīnas, un pirmo reizi vairākās nedēļās esam vēl tālu no tā, kas bija jāsasniedz," teica Kariņš, piebilstot, ka aizvadītajā nedēļā dienā vajadzēja savakcinēt ap 8000 cilvēku, taču realitātē dienā izlietotas ap 3800 devām.

Viņaprāt, ir krietni jāstrādā pie vakcinācijas procesa. "Tas, ka vakcīna ir nogādāta vakcinācijas punktā, ir sākums. Mērķis ir īsā laikā uzturēt tempu un izpotēt visas ienākušās vakcīnas," atzīmēja premjers. No viņa teiktā izriet, ka pagājušās nedēļas rādītāji ir sasniegti aptuveni puslīdz, un šodien pieejami 29 000 vakcīnu, kuras bija jāizpotē aizvadītajā nedēļā.

Premjers teica, ka šeit ir "krietni vietas uzlabojumiem", un par šo aspektu rīt runāšot valdībā. "Infrastruktūra ir, vakcīnas ir, bet temps ir tas, kas jāuzlabo," uzsvēra politiķis.

Jau ziņots, ka pretēji ierastajai kārtībai, Latvijas Atvērto datu portālā atkal nav publicēta jaunākā statistika par vakar vakcīnu pret Covid-19 saņēmušajiem cilvēkiem.

Kā novēroja aģentūra LETA, Latvijas Atvērto datu portālā atrodamajā failā pēdējie dati ir par 10.aprīlī vakcinētajiem, lai gan iepriekš katras dienas rītā jau īsi pēc pusnakts tika publicēti dati par iepriekšējā diennaktī vakcinētajiem.

Šādu informāciju Nacionālais veselības dienests nav publicējis arī mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Kā aģentūrai LETA skaidroja NVD, statistika par iepriekšējā dienā veikto vakcināciju šodien netika publicēta, jo tehnisku iemeslu dēļ dati no rīta vēl nebija pieejami. Šobrīd NVD speciālisti veic datu apkopošanu, un paredzams, ka šī informācija būs pieejama rīt no rīta, atzīmē NVD.

Pagājušajā nedēļā šie dati par 4. un 5.aprīli tika publicēti ar vairāku dienu kavēšanos - 7.aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Es

Nesaprotu kāpēc ir jāizdomā velosipēds no jauna. Vai tad pirmo reizi Latvijā vakcinējas! Lūdzu sadalat pēc skaita( apmēram) ģimenes ārstiem (ar piebildi,viņu pienākums ir vakcinēt,nevis atteikt). Pārējo daļu centriem,ja reiz tie ir izveidoti un vakcinēt visus kas grib. Ticiet man, būs daudz lielāks efekts. Nevis izdomāt to darīt brīvdienās un pieprasīt nosūtījumu. Tu nomirt ātrāk vari,kā sazvanīt ģim ārstu. Bet doma laba,jo cilvēki normāli var aiziet ,nav jāprasās no darba.

pirms 2 mēnešiem, 2021.04.13 12:51

Atbilde

Kaut kāds ārprāts. Pa radio dzirdēju ka soda cilvēkus,kas bez rindas potējušies. Vai tiešām --- pat aptrūkās vārdu..... Tā vietā, lai pēc iespējas ātrāk tas būtu izdarīts,lai mēs kā cilvēki varētu sākt dzīvot!!!!!????? Jāsāk domāt,kā runām par lielu naudu kungu kabatās ir patiesība? Kur mēs ejam? Lūdzu atbildēt ministru.

pirms 2 mēnešiem, 2021.04.13 15:41

Latvijas ziņas