PTAC brīdina patērētājus par interneta veikalu "Loguveikals.lv" un aicina ziņot par pārkāpumiem 1

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir saņēmis vairāku patērētāju sūdzības par interneta vietnē https://loguveikals.lv/ (turpmāk – Vietne) veiktiem preču pasūtījumiem, bet nepiegādātu preci un neatmaksātu naudu, kā arī neiespējamību sazināties ar Vietnes uzturētāju un preču pārdevēju – SIA “LB Latvia”. Par to informē PTAC Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane.


Izpētes laikā PTAC secināja:

  1. SIA “LB Latvia” nenodrošina patērētājiem Vietnē pasūtīto un apmaksāto preču (konkrēti, PVC logu) pasūtījumu izpildi.

  2. SIA “LB Latvia” nepilda normatīvajos aktos noteikto patērētāju samaksātās naudas summas atmaksas pienākumu gadījumos, kad patērētāji vienpusēji atkāpjas no noslēgtā distances līguma tādēļ, ka nav veikta pasūtījuma izpilde/preces piegāde.

  3. SIA “LB Latvia” izvairās no patērētāju sūdzību izskatīšanas saistībā ar noslēgtajiem līgumiem, tas ir, Sabiedrība nesniedz atbildes.


PTAC uzņēmuma īstenoto komercpraksi vērtē kā negodīgu – profesionālajai rūpībai neatbilstošu, maldinošu un agresīvu – komercpraksi. Arī fakti, ka SIA “LB Latvia” neatbild uz PTAC pieprasījumiem un Vietne vairs nav sasniedzama, liecina, ka SIA “LB Latvia” rīcībā iespējams ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma, proti, krāpšanas pazīmes. Līdz ar to PTAC ir vērsies Valsts policijā ar lūgumu veikt attiecīgo faktu operatīvo pārbaudi un nepieciešamības gadījumā uzsākt kriminālprocesu.

PTAC ir informējis Uzņēmumu reģistru par to, ka SIA “LB Latvia” nenodrošina savu sasniedzamību tās juridiskajā adresē un lūdzis Uzņēmumu reģistru izvērtēt nepieciešamību lemt par komersanta darbības izbeigšanu.

Ņemot vērā minēto, PTAC aicina patērētājus neiesaistīties darījumos ar SIA “LB Latvia”. Ja patērētāji jau ir cietuši no SIA “LB Latvia” darbībām, aicinām vērsties Valsts policijā.

Vienlaikus PTAC aicina patērētājus ziņot, ja komersants ir izveidojis citu preču pārdošanas vietni un turpina augstāk minētos patērētāju tiesību pārkāpumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aija

Nesaprotu vienu. Kāpēc jāmaksā nauda iepriekš? Nekas nav jāmaksā. Mēs pasūtījām logus,atbrauca,pats nomērīja un kad atveda produkciju, mēs braucām uz veikalu samaksāt oficiāli. Vai cilvēki nav pārlieku aizrāvušies ar šiem internetveikaliem,ja ir tik daudz tādu veikalu,kur ieiet un izvēlas preci un samaksā. Esam palikuši par daudz slinki. Gribam visu gatavu un tad nebrīnamies,ka gadās kā gadās.

pirms mēneša, 2021.08.02 12:15

Latvijas ziņas