PVD visā Latvijā pastiprināti pārbauda izglītības iestāžu ēdinātājus

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) visā Latvijā veic pastiprinātas izglītības iestāžu ēdinātāju pārbaudes, aģentūrai LETA atzina dienestā.

PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere skaidroja, ka plānveida pārbaudes izglītības iestādēs visā Latvijā tiek veiktas katru dienu visa mācību gada laikā. PVD patlaban ir reģistrēti 1656 uzņēmumi, kas nodrošina sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus Latvijas izglītības iestādēs. "Tie ir augsta riska objekti, kas, salīdzinot ar citiem pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem, tiek pārbaudīti biežāk - vismaz trīs reizes gadā katrs, bet uzņēmumi, par kuriem saņemtas sūdzības - vēl biežāk," viņa sacīja.

Meistere atzīmēja, ka šā gada pirmajā pusgadā PVD uzņēmumos, kas nodrošina sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus Latvijas izglītības iestādēs, ir veicis 2165 pārbaudes.

Pēc viņas teiktā, neraugoties uz daļas PVD inspektoru mobilizēšanu pastiprinātām pārbaudēm Siguldas izglītības iestādēs, pārējie PVD inspektori arī patlaban turpina darbu, dodoties uz plānveida pārbaudēm, kā arī pārbaudot saņemtās sūdzības, kuru apjoms, ņemot vērā sabiedrībā valdošo satraukumu, ir pieaudzis. "Var teikt, ka šobrīd jau tiek veiktas pastiprinātas izglītības iestāžu ēdinātāju pārbaudes visā Latvijā," sacīja Meistere.

Pēc viņas skaidrotā, dodoties uz uzņēmumu, inspektori pārbauda ne tikai to, vai uzņēmumi ievēro higiēnas prasības, bet kontrolē arī izglītības iestāžu audzēkņiem noteiktās uztura normas, kā arī pārtikas produktu piegāžu atbilstību zaļā publiskā iepirkuma prasībām.

PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja piebilda, PVD kopumā ir reģistrēti vairāk nekā 30 000 pārtikas apritē iesaistītu uzņēmumu, kas tiek pārbaudīti no vienas līdz četrām reizēm gadā katrs, bet konstatētu pārkāpumu gadījumā - biežāk.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) trešdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" norādīja, ka atbildīgajām iestādēm auditā lūgs vērtēt, kā notiek ēdināšana Latvijas izglītības iestādēs, ar šādu lūgumu vēršoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kā arī Zemkopības ministrijā.

Viņš uzsvēra, ka zarnu infekcijas izplatība Siguldas apkārtnē ir ļoti satraucoša, raisot jautājumu, vai konstatētais ir izņēmums, vai nepilnības ir arī citur.

Tāpat ziņots, ka līdz 17.septembrim Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) veiktās šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītās infekcijas jeb STEC uzliesmojuma epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā Siguldā zarnu infekcijas simptomi konstatēti kopumā 32 cilvēkiem, tostarp 28 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem.

Zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās ēdinātājs ir "Baltic Restaurants Latvia".

PVD higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis SIA "Jelgavas augļi" dārzeņu apstrādes ceha darbību. Uzņēmums piegādāja produktus arī "Baltic Restaurants Latvia", tostarp Siguldai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas