Re:Baltica: #KuršĀrstēs?

Kā solīts, mēs publicējam mūsu rakstu un video sēriju #KuršĀrstēs? par katastrofāli trūkstošajiem ārstiem un medmāsām. Absurdi, bet nereti konkrētām procedūrām ir nauda, bet nav mediķu, kas tās veiktu.


Šī problēma nav unikāla, bet tik kritiski, kā šobrīd, iepriekš nav bijis. Pēc Veselības ministrijas aprēķiniem, 2025.gadā trūks ap 3000 medmāsu un 1000 ārstu. Jau šobrīd nereti ārsti strādā 36 stundas pēc kārtas. Oficiāli tas nav ļauts, bet valsts apzināti atstājusi likumā caurumus, lai ierobežojumus apietu, lasiet Netaisnīgās stundas”.


Situāciju pasliktina fakts, ka par ārstiem un medmāsām mēs konkurējam ar pārējo, novecojošo Eiropu. Tādēļ jāveic vairāki soļi jau tagad: jāpaceļ algas, jāmazina slodzes, jāattīsta telemedicīna, jāpietur Latvijā studējošie ārvalstnieki un jāieved darba spēks.


Lasi Kā novērst katastrofu medicīnā?”


Arī šo projektu veidot nebija viegli, jo ārsti un medmāsas baidās publiski runāt. Rezervēti mikrofona priekšā ir arī slimnīcu vadītāji. Vienu brīdi manu kolēģi Lieni pārņēma izmisums. “ Pat sāka likties – tad priekš kam? Varbūt arī nevajag rakstīt, ja jau viņiem pašiem nevajag, lai to risina,” - viņa raksta savā viedokļa slejā Kādēļ mēs šo rakstījām?” Mēs uzskatām, ka vajag runāt.


Visu šo nedēļu sižetu sēriju par šo tēmu sagatavojuši arī kolēģi no LTV “Panorāmas”. Kā ierasts, dalījāmies ar viņiem ar savāktajiem datiem, lai panāktu lielāku ietekmi.


Palīdziet mums arī jūs. Dalieties ar rakstiem (kopumā 5!), video un grafikām. Tie visi lasāmi šeit latviski un šeit krieviski.


Rakstiet, kāda ir jūsu pieredze.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas