Reālais Covid-19 slimnieku skaits Latvijā varētu nebūt lielāks par 1 % iedzīvotāju

Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto, taču tas nepārsniedz 1 % iedzīvotāju, ceturtdien žurnālistiem sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

"Dati par apstiprinātiem gadījumiem ir viena lieta, bet, protams, inficēto cilvēku skaits varētu būt lielāks - tomēr tas nebūtu drausmīgi lielāks nekā oficiālie dati," skaidroja SPKC eksperts.

Seroloģiskie pētījumi jeb antivielu testēšana, kas sniedz plašāku ieskatu par Covid-19 izplatību sabiedrībā, jau ir veikti Igaunijā, kamēr Latvijā tie vēl tiekot plānoti. Pēc epidemiologa paustā, šāda iespēja pētniecības nolūkos varētu tikt piedāvāta donoriem, lai tādējādi būtu iespējams iegūt plašāku ieskatu par infekcijas izplatību sabiedrībā.

Tomēr, vadoties pēc lokālajiem izmeklējumiem un testēšanām iestādēs, kur izplatījusies infekcija, Perevoščikovs skaidroja, ka seroloģiskie izmeklējumi neliecinātu par ievērojami plašāku Covid-19 izplatību.

Vaicāts par gadījumiem, kur epidemioloģiskajā izmeklēšanā nav izdevies atrast inficēšanās avotu, Perevoščikovs norādīja, ka ceturtdien konstatēti divi gadījumi, kur potenciāli nevarēs izsekot epidemioloģisko saikni, jo apmeklētas sabiedriskās vietas un nekādi konkrēti kontakti nav noteikti.

Patlaban gan gadījumu skaits, kur inficēšanās avots ir zināms, ir krietni lielāks, kamēr neizsekoto gadījumu skaits nepieaug, atzīmēja epidemiologs. Viņš arī atklāja, ka šie divi gadījumi ir reģistrēti Rīgā un Gulbenes novadā.

No ceturtdien konstatētajiem gadījumiem, zināms, ka četri inficējušies ārzemēs, arī Serbijā, Īrijā, Beļģijā un Luksemburgā. Viens gadījums, visticamāk, ir saistīts ar kontaktēšanos ar cilvēku, kurš ir nesen bijis ārzemēs. Savukārt divos gadījumos turpinās izmeklēšana, jo nav reģistrēti riskanti kontakti ar inficētajiem vai ārzemēs bijušajiem, tomēr šajā sakarā vēl tiks pārbaudīti kolēģi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas