Rīga jau ceturtdien varētu tikt pie jauna mēra

Partija "Saskaņa" atbalstīs partneru, "Gods kalpot Rīgai" (GKR) Rīgas domes priekšsēdētāja amatam izvirzīto kandidātu Daini Turlo, aģentūrai LETA apliecināja parijas līderis Nils Ušakovs (S).

Jaunā mērā ievēlēšana varētu notikt jau 30.maijā.

Atbalstu Turlā kandidatūrai pauda arī vairāki apjautātie "Saskaņas" frakcijas deputāti. Piemēram, Aleksejs Rosļikovs (S) atzina, ka Turlā kandidatūra viņam "šķiet simpātiska", un viņš novērtē kolēģa līdzšinējo politisko pieredzi, tādēļ ir gatavs viņa kandidatūru atbalstīt.

Arī deputāts Valērijs Petrovs (S) atzina, ka viņam nav iemeslu Turlo neatbalstīt, jo viņš ir strādājis gan kā iekšlietu ministrs, gan ieņēmis citus vadošus amatus, kas viņam nodrošinās pieredzi arī pilsētas vadīšanā.

Arī vicemērs Vadims Baraņņiks (S) uzslavēja Turlā līdzšinējo politisko veikumu un sacīja, ka viņš ir viens no visatbilstošākajiem kandidātiem priekšsēdētāja amatam.

Baraņņiks apstiprināja, ka viņš turpinās darbu vicemēra amatā, taču oficiāli neviens no "saskaņiešiem" nekomentēja, kas varētu ieņemt otra vicemēra posteni, norādot, ka par to frakcija vēl tikai lems.

Neoficiālā informācija gan liecina, ka šim amatam tiks virzīts deputāts Sandris Bergmanis (S).

GKR iepriekš paziņoja, ka, iegūstot mēra vietu, no vicemēra amatiem atteiksies.

Patlaban Turlais ir Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītājs.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Turlais ir dzimis 1950.gadā. Karjeru vēl padomju gados sācis kā militārpersona, tostarp dienējis Afganistānā, no 1992. līdz 1994.gadam bijis Latvijas Aizsardzības spēku komandieris. Vēlāk bijis tā laika Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa padomnieks aizsardzības un stratēģiskās plānošanas jautājumos.

Vēlāk Turlais iesaistījās politikā un no partijas "Saimnieks" saraksta tika ievēlēts par 6.Saeimas deputātu, bijis arī iekšlietu ministrs Andra Šķēles valdībā, no amata gan demisionējis pēc Talsos ugunsdzēsēju svētkos notikušās traģēdijas, kurā gāja bojā astoņi bērni.

1999.gadā viņš mainīja partejisko piederību un kļuva par savienības "Latvijas ceļš" (LC) biedru, kuru gan ātri pameta un 2002.gadā iestājās "Tautas saskaņas partijā". Viņš tika ievēlēts 8.Saeimā.

2004.gadā viņš vēlreiz mainīja partejisko piederību un iestājies Latvijas Pirmajā partijā (LPP). 2009.gadā viņš tika ievēlēts Rīgas domē no Aināra Šlesera vadītās partijas LPP/LC. Kopš tā laika viņš strādā domē, gan nomainot partejisko piederību uz GKR.

Turlā deklarācija par pērno gadu liecina, ka viņam pieder nekustamais īpašums Carnikavas novadā, pērn ražota un par aptuveni 28 000 eiro iegādāta automašīna "Toyota CHR" un daļas uzņēmumā "Consulting D&D". Turlais pašvaldībā algā saņēmis 34 175 eiro, militārajā pensijā no Krievijas - 8490 eiro, bet bezskaidrā naudā "Meridian Trade Bank" uzkrājis aptuveni 30 000 eiro.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas