Rīgas Centrālajā bibliotēkā atklās ceļojošo izstādi "Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai"

Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) 21.martā plkst.16 tiks atklāta ceļojošā izstāde "Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai", informē aģentūra LETA.

Atklāšanā piedalīsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone. LNB Atbalsta biedrība izstādi veidojusi par godu Latvijas simtgadei un tajā atspoguļojusi stāstus par 12 Latvijas publiskajām bibliotēkām, kurām ir simboliska nozīme Latvijas tapšanā par valsti.

Bibliotēkas Latvijā 18. un 19.gadsimtā nereti sākās no viena grāmatu plaukta un, piesaistot arvien vairāk interesentu, veicināja nācijas apziņas nobriešanu, kļuva par nozīmīgu posmu izglītotas, pilsoniskas, demokrātiskas sabiedrības veidošanā. Tāpēc bibliotēkas var saukt par vietām, kas palīdzēja izaugt Latvijai kā valstij.

"Izstāde atklāj interesantu saistību starp bibliotēku veidošanos un nācijas nobriešanu neatkarīgai valstij. 19.gadsimtā bibliotēkas kļuva par biedrošanās centriem ap latvietību. Visupirms bibliotēka ir sākusies ar kāda uzņēmīga cilvēka darbošanos, ar personību, kuras devums Latvijas vēsturē ir plašāks. Starp šādām personībām minami Baumaņu Kārlis, Augusts Deglavs, Augusts Dombrovskis, Jānis Kārkliņš, Jānis Misiņš, Krišjānis Valdemārs un citi ievērojami latvieši," teica Pētersone.

Izstādē ietverti stāsti par RCB Ziemeļblāzmas filiālbibliotēku, Alūksnes novada Alsviķu bibliotēku, Beverīnas novada Mūrmuižas un Kauguru bibliotēkām, Dobeles novada Centrālo bibliotēku, Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku, Jūrmalas Alberta Kronenberga Slokas bibliotēku, Kuldīgas novada Krišjāņa Valdemāra Ēdoles pagasta bibliotēku, Pļaviņu novada Klintaines pagasta bibliotēku, Limbažu Galveno bibliotēku, Gulbenes novada Tirzas pagasta bibliotēku, Salacgrīvas novada bibliotēku, Ventspils bibliotēku.

Klajā nācis arī izstādes katalogs "Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai", kurā vienkopus redzami izstādē atspoguļotie stāsti par 12 Latvijas bibliotēkām, ko iespējams iegādāties Latvijas Nacionālās bibliotēkas Draugu telpā Rīgā. Izstāde un katalogs tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas Domes un ziedotāju atbalstu, kā arī izstādē iesaistīto bibliotēku pašvaldību līdzfinansējumu.

Izstāde būs skatāma no 21.marta līdz 1.aprīlim darbdienās no plkst.9 līdz 20 un sestdienās no plkst.10 līdz 17.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas