Rīgas Mežaparka 120.gadadienā parkam dāvina tēlniecības objektu "Mežaparka vāvere"

Atzīmējot Rīgas Mežaparka 120.gadadienu, "Rīgas meži" parkam dāvina tēlniecības objektu "Mežaparka vāvere", aģentūru LETA informēja SIA "Rīgas meži" sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Ronija Dreimane.

"Jau 12 gadus SIA "Rīgas meži" rūpējas par vienu no visiecienītākajiem atpūtas objektiem Rīgā - kultūras un atpūtas parku "Mežaparks". Vēloties iepriecināt apmeklētājus un viesus tik zīmīgā parka dzimšanas dienā, nolēmām kā dāvanu pasniegt īpaši šim notikumam veidotu skulptūru "Mežaparka vāvere"," stāsta uzņēmuma "Rīgas meži" valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Pirmie novērojumi liecinot, ka bērni ir sajūsmā par šo lielo objektu, kas simbolizē prieku un jautrību.

Tēlniecības objektu "Mežaparks ANNO 1901" veidojis pasaulē pazīstamais tēlnieks Kārlis Īle. Skulptūra atrodas parka centrā - Atpūtas alejas, Ostas prospekta un Janševska prospekta krustojumā, kur ik dienu pārvietojas visvairāk cilvēku. 

Skulptūra "Mežaparka vāvere" ir 3,6 metrus augsta, 4,2 metrus plata un sver pusotru tonnu. Tā izgatavota no dabīgā granīta, melnā un nerūsējošā tērauda, savukārt skulptūras pamatapjoms metināts no dažāda diametra melnā tērauda stieņiem un loksnēm, veidojot formu ažūru stiepļu tehnikā.

"Atceroties bērnību un pirmo Rīgas zooloģiskā parka apmeklējumu, vislielāko sajūsmu manī raisīja vāveres. Tās draiski skraidīja pa kokiem, ārpus nožogojuma un bija brīvas," par skulptūras ideju stāsta tēlnieks Īle.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas