Saeima aicina skolēnus pieteikties "ēnot" parlamenta deputātus un darbiniekus

Saeima aicina skolēnus izmantot iespēju labāk iepazīt parlamenta darbu ikdienā un līdz 5.februārim pieteikties Ēnu dienai Saeimā, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Skolēni varēs izprast valsts likumdevēja darbu un būt klāt valstij svarīgu lēmumu pieņemšanā, norāda parlamentā. Ēnu diena norisināsies 12.februārī.

"Tas būs aizraujošs notikums abām pusēm - gan jums, jaunieši, kas ēnosiet dažādu profesiju pārstāvjus, gan pašiem ēnojamiem, kas dalīsies ar jums savā pieredzē un zināšanās," pauž Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK). Politiķe skaidro, ka "ēnas" varēs uzzināt, kas notiek Saeimas komisiju sēdēs, kāda ir deputāta ikdiena un kā parlamentā tiek risināti aktuāli darba kārtības jautājumi.

Saeima ir viena no populārākajām "ēnošanas" vietām valstī. Piesakoties "ēnot" kādu no parlamenta deputātiem vai darbiniekiem, jāiesniedz motivācijas vēstule un jāaizpilda Saeimas mājaslapā publicētā pieteikuma anketa, kas līdz 5.februārim jānosūta uz e-pastu "pasakumi@saeima.lv".

Skolēni Ēnu dienā aicināti sekot gan Saeimas priekšsēdētājas, Saeimas Prezidija locekļu un deputātu darbam, gan "ēnot" parlamenta darbiniekus, piemēram, juristus, tulkus, komisiju konsultantus, protokola un sabiedrisko attiecību speciālistus.

Pasākuma dienā plānota tradicionālā Saeimas priekšsēdētājas uzruna Sēžu zālē, kā arī Ēnu dienas dalībnieku kopīgā fotografēšanās. Tāpat Ēnu dienas dalībnieki varēs apmeklēt komisiju sēdes un citus parlamenta plānotos pasākumus. Skolēni varēs vairāk uzzināt par aprīlī plānoto 10.Jauniešu Saeimu un parlamenta skolu programmu "Iepazīsti Saeimu!".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas