Sākas pieteikšanās programmai "Piens un augļi skolai"

Šodien sākas pieteikšanās programmai "Piens un augļi skolai" 2020./2021.mācību gadā, liecina Lauku atbalsta dienesta (LAD) publiskotā informācija. LAD informē, ka pieteikumus dalībai atbalsta programmā "Piens un augļi skolai" 2020./2021.mācību gadā varēs iesniegt līdz šā gada 10.septembrim.

Pieejamais finansējums piena piegādei un izdalei ir 2,765 miljoni eiro, bet augļu un dārzeņu piegādei un izdalei - 1,519 miljoni eiro.

Jau ziņots, ka vienotā atbalsta programma skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu darbojas no 2017./2018.mācību gada, apvienojot pirms tam īstenotās atsevišķās atbalsta programmas "Skolas piens" un "Augļi skolai". Apvienotā skolu programma darbojas ar vienotu pieeju produktu izdalei bērniem un jauniešiem - augļus, dārzeņus un piena produktus bez maksas trīs reizes mācību nedēļā saņem gan pirmsskolnieki, gan 1.-9.klašu skolēni.

Apvienotās programmas mērķis ir veicināt veselīgu bērnu ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi, ka arī palielināt programmas efektivitāti, nodrošināt mērķtiecīgāku atbalstu un palielināt veselīga uztura patēriņa veicināšanu starp skolēniem.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas