Saslimstība ar gripu turpina pieaugt, bet joprojām saglabājas zema

Pagājušajā nedēļā ambulatorajās iestādēs reģistrēti 30 klīniski apstiprināti gripas gadījumi, tomēr vīrusa intensitāte joprojām saglabājas zema, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa jaunākais pārskats.

No 25.novembra līdz 1.decembrim par gripas gadījumiem ziņoja ģimenes ārstu prakses trijās teritorijās, proti, par 26 gadījumiem ziņots Rīgā, par diviem Liepājā un vēl diviem - Jēkabpilī.

SPKC pārskatā norādīts, ka vidējā gripas intensitāte salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu nedaudz palielinājusies un bijusi augstāka nekā trīs iepriekšējās sezonās šajā laika periodā.

Kā liecina SPKC dati, vēršanās ambulatorajās iestādēs citu akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos pieaugusi, bet bijusi nedaudz zemāka salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu vidējiem rādītājiem šajā laika periodā.

Vēršanās ambulatorajās iestādēs pneimoniju gadījumos bijusi augstāka nekā iepriekšējās sezonās attiecīgajā laika periodā. Tomēr, kā norādīts SPKC pārskatā, īpaši palielinājies pneimoniju skaits bērniem līdz 14 gadu vecumam.

Ārstniecības iestādēs aizvadītajā nedēļā Rīgā, Jelgavā un Jēkabpilī ievietoti 40 pacienti, tajā skaitā arī viens pacients Rīgā ar gripas izraisītu pneimoniju.

Kopš sezonas sākuma 30.septembrī stacionārās ārstniecības iestādēs ievietoti 106 pacienti, tostarp pieci pacienti ar gripas izraisītu pneimoniju.

Par nāves gadījumiem saistībā ar apstiprinātu gripas infekciju šajā sezonā nav ziņots.

Savukārt, kopš 30.septembra gripas gadījumi noteikti kopā 62 pacientiem. SPKC norāda, ka biežāk gripas gadījumi tiek noteikti bērniem līdz 14 gadu vecumam.

Pacientu vēršanās ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos aizvadītajā nedēļā bija vidēji vairāk nekā 47.nedēļā, proti, no 18.novembra līdz 24.novembrim. Tomēr, salīdzinot šos rādītājus ar iepriekšējo divu sezonu vidējiem rādītājiem, SPKC pārskatā tiek teikts, ka šajā sezonā saslimšanu skaits ir nedaudz zemāks.

Turpretim pneimoniju saslimšanu daudzums ir augstāks nekā divās aizvadītajās sezonās. Tāpat, kā liecina SPKC dati, pneimonijas pacientu skaits pēdējās četrās nedēļās turpina pieaugt.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas