Skolēniem varētu atcelt gala eksāmenus, bet visu mācību gadu "nenorakstīs" 1

Ja epidemioloģiskās situācijas dēļ februārī 9.klašu skolēniem nebūs iespēja atgriezties skolās klātienes mācībās, iespējams, viņiem atcels eksāmenus, trešdien preses konferencē paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP). Šuplinska tomēr pauda nostāju, ka valstī nav izveidojusies tāda situācija, ka mācību process nevarētu notikt un šo mācību gadu visām klasēm vajadzētu atkārtot nākamajā mācību gadā.

Politiķe norādīja, ka 9.klašu skolēni eksāmenus varēs kārtot klātienē, ja skolēniem mācības (konsultācijas) klātienē varēs sākties no februāra. "Pavasara brīvlaiks būs robežšķirtne, kad tiks pieņemts lēmums par to, vai ir iespējams kārtot eksāmenu, vai nē," uzsvēra ministre.

Izglītības un zinātnes ministrija pēc Lieldienām 9.klašu skolēniem piedāvās monitoringa darbus par pamatizglītībā apgūtā satura apjomu. Vērtējums šajā darbā neietekmēs gala atzīmi.

Ja 9.klašu skolēniem nenotiks eksāmens, tad viņi pamatizglītību pabeigs ar vidējo vērtējumu gadā.

Mazākumtautību 9.klašu skolēni eksāmenu latviešu valodā varēs izvēlēties - kārtot vai nē.

Ja eksāmenu sesijas laikā būs noteikta ārkārtējā situācija vai eksāmenus nevarēs kārtot klātienē, 12.klašu skolēniem izliks gada vērtējumu, turpināja Šuplinska.

Ministre norādīja, ka gadījumā, ja 12.klašu absolventi mācību gadu beigs ar vidējo vērtējumu gadā, augstskolām būs jāveido savus iestājpārbaudījumus un jākoriģē uzņemšanas noteikumi.

Patlaban paredzēts, ka 12.klašu skolēni kārtos trīs eksāmenus - latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā. Eksāmens svešvalodā no pavasara brīvlaika ir pārcelts uz 11.-14.maiju. Ja skolēnam, lai iestātos augstskolā, nepieciešams vērtējums, piemēram, fizikā, ķīmijā, bioloģijā, vēsturē, viņš pēc izvēles tajā var kārtot eksāmenu.

Izglītības un zinātnes ministrija norāda, ka eksāmeni vēlākais var notikt jūnijā, papildtermiņos - jūlijā.

Kā vēstīts, 7.-12.klašu skolēni attālināti mācās kopš pagājušā gada 26.oktobra. 

Valdība otrdien konceptuāli vienojusies līdz 25.janvārim pagarināt valstī noteiktos ierobežojumus, bet konkrēti lēmumi tiks pieņemti valdības sēdē ceturtdien, 7.janvārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ma

Bērniem brīvlaiks veselu gadu,uz skolu neiet.tapat tā skola labu nedod.

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.10 08:15

Latvijas ziņas