Slimības palīdzības pabalstu turpinās izmaksāt arī par pavasara brīvlaika periodu 2

Ievērojot Covid-19 izplatības radītās sociāli ekonomiskās sekas, lai mazinātu vīrusa izplatību sabiedrībā, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) turpinās slimības palīdzības pabalsta izmaksu arī par pavasara brīvlaika periodu no šā gada 15. līdz 19. martam.

Vienlaikus atgādinām, ka darba devējs izsniedz apliecinājumu par to, ka darbinieks nevar strādāt,  tikai tādos gadījumos, ja darbinieks nevar strādāt attālināti vai nevar attālināti veikt darbu pienācīgā kvalitātē. Apliecinājums nav izsniedzams tiem darbiniekiem, kurš saņem dīkstāves atbalstu.

Slimības palīdzības pabalsta saņemšanai no 2021. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam kalendāro dienu un reižu skaits netiek ierobežots. Pabalstu piešķir par periodu, par kuru ir izglītības iestādes izziņa un darba devēja apliecinājums vai aprūpes centra izziņa.

Pabalstu var saņemt viens no bērna vecākiem vai aizbildnis, adoptētājs, audžuvecāks, kurš ir darba ņēmējs vai pašnodarbinātais, bet nevar strādāt attālināti. Ja nepieciešams pieskatīt divus vai vairākus bērnus, vienam pieprasītājam piešķir tikai vienu pabalstu.

Pabalstu piešķir par bērnu vecumā līdz 10 gadiem (ieskaitot) vai par bērnu ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, ja bērns nedrīkst apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vai, ja mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Maija

Jūs gribat teikt ka vecāks visus šos mēnešus var neiet darbā tikai tāpēc ka bērns mājā mācās? Nu vai zinat!!!! Tādu atvaļinājumu mēs arī gribētu.

pirms 4 mēnešiem, 2021.03.05 10:57

Skolotāja

Lūdzu ar steigu vakcinēt skolotājus, lai varētu sākt strādāt ar sākumskolu. Mēs esam gatavi kaut šodien. Nav problēmu. Citādi saņēmām 3 klases matemātikas pārbaudes darbu lapas. Nav spējīgi bērni izpildīt visus uzdevumus. Bet vecāki sameklēs atbildes internetā un ierakstīs bez kaut kādas saprašanās. Mēs devām ziņu direktoram,kā nedosim vērtējumu,jo skaidri apzināmies,cik un kā katrs bērns zin un saprot matemātiku kā tādu. Jau ir apnicis,kā atzīmes jāizzīž no pirksta. Nevis strādājot kopā ar bērniem.

pirms 4 mēnešiem, 2021.03.05 11:20

Latvijas ziņas