Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien vēl ir spēkā ar ārkārtējo situāciju noteiktie ierobežojumi

Šodien ir pēdējā ārkārtējās situācijas diena, kas 13.martā tika izsludināta saistībā ar Covid-19 pandēmiju, līdz ar to šodien vēl ir spēkā ar ārkārtējo situāciju noteiktie ierobežojumi. Šodien joprojām ir spēkā pulcēšanās ierobežojumi iekštelpās un ārā, proti, pulcēties drīkst līdz 25 cilvēkiem, ievērojot savstarpējo divu metru distanci un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus. Atšķirīgi pulcēšanās ierobežojumu izņēmumi ir sporta, izglītības un kultūras jomās.

Patlaban arī ir spēkā prasība sabiedriskās ēdināšanas vietās nodrošināt divu metru distanci starp galdiņiem un nedrīkst pieļaut iespēju pie viena galdiņa atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, izņemot, ja apmeklētāji var apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Plānots, ka Ministru kabinets šodien lems par dažādu ierobežojumu mīkstināšanu pēc 9.jūnija. Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) iepriekš atzinusi, ka sākot ar 10.jūniju varētu mīkstināt pulcēšanās ierobežojumus, proti, pasākumos telpās plānots ļaut pulcēties līdz 100 cilvēkiem, bet ārā - līdz 300 cilvēkiem.

Tāpat ministre informēja, ka no 10.jūnija varētu tikt veiktas izmaiņas sabiedriskās ēdināšanas darbības regulējumā, nosakot, ka āra terasēs pie viena galdiņa drīkst atrasties vairāk nekā divi cilvēki, taču joprojām ievērojot divu metru distanci starp galdiem. Tomēr iekštelpās Veselības ministrijas ieteikums joprojām būs saglabāt jau esošo četru kvadrātmetru uz cilvēku regulējumu.

Tāpat iepriekš Viņķele sarunā ar Latvijas Radio atzina, ka pēc ārkārtējās situācijas beigām Latvijā ar zināmiem nosacījumiem būs atļauti sporta pasākumi, pieaugušo izglītība un bērnu nometnes.

Jau ziņots, ka saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija no 13.marta līdz 9.jūnijam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas