Speciāliste: Pret Covid-19 vakcinētie varētu neiet pašizolācijā kā kontaktpersonas 4

Pirmais atvieglojums, kuru varētu noteikt pret Covid-19 vakcinētām personām - šie cilvēki varētu neiet pašizolācijā kā inficēto kontaktpersonas, šorīt LTV "Rīta panorāmā" informēja Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska. Speciāliste lēsa, ka šāds nosacījums varētu tikt ieviests tuvākā mēneša laikā, bet vēlāk tiktu vērtēts, kādus vēl atvieglojumus varētu noteikt vakcinētām personām. Pašlaik pret Covid-19 tiek vakcinēti mediķi un ārstniecības personāls.

Zavadska pieļāva, ka pavasarī vakcinācijai vēl nebūs ļoti plašas pozitīvas ietekmes uz Covid-19 izplatīšanās ierobežošanu, bet vasarā tāda varētu būt. Ja iedzīvotāji palīdzēs ierobežot vīrusa izplatīšanos ar drošības prasību ievērošanu, tad ieguvumi varētu nākt agrāk.

Eksperte uzsvēra, ka vakcinācija ir efektīvākais rīks, lai novērstu infekciju izplatīšanos.

Viņa norādīja, ka nav jāšaubās par Covid-19 vakcīnu drošību, jo šajā jautājumā visa pasaule vēro katru sīkumu un to izstrādē nav pieļautas ne mazākās atkāpes no drošības un kvalitātes prasībām. Pārbaudes tiešām ir bijušas ātras, taču tāpēc, ka situācija ir pilnīgi unikāla, savukārt klīnisko pētījumu apjoms ir bijis atbilstošs nepieciešamajam, attiecīgi nav pamata bažīties par kvalitāti.

Runājot par vakcīnu blaknēm, Zavadska uzsvēra, ka tādas ir visiem medikamentiem, tostarp šīm vakcīnām, tomēr viņa atkārtoti uzsvēra, ka blaknes nav ļoti lielas, bet sociālajos tīklos cirkulējošajām bažām par vakcīnu ietekmi ir cilvēku ģenētisko kodu un reproduktīvo veselību gan nav pilnīgi nekāda pamata.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

HA

Kādas tur vairs personas būs,pēc laika nosprāgs,vai paliks par kropli,otrā vakcīna nebūs vajadzīga!Cik var muldēt par tām nāves vakcīnām,kuras vispār nav saderīgas ar cilvēka organismu!

pirms mēneša, 2021.01.15 12:07

?

Kas, viņa galīgi debīla? Vakcīnas nenozīmē, ka nesaslims un pēc tam neaplipinās citus. Kā var neiet pašizolācijā ja bijis kontakts? Vienkārši aita!

pirms mēneša, 2021.01.15 14:36

Acs

Speciālisti pa TV skaidroja, ka: 1) potētais (un tikai pēc otrās potes!) pats nesaslimst, bet tik un tā var būt covid pārnēsātājs; 2) potes aizsardzība ilgst 5 mēnešus.

pirms mēneša, 2021.01.15 14:48

BET

Dace Zavadska arī ir speciāiste - RSU Pediatrijas katedras asociētā profesore un infektoloģe. Vai esat gudrāki par speciālistiem?

pirms mēneša, 2021.01.15 19:58

Latvijas ziņas