Tiek pieteikta kustība “Trashmob””

23.augustā ar simbolisku skrējienu Baltijas ceļa posmā no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Melturiem Amatas novadā, pa ceļam vācot autoceļu malās nomestos atkritumus, tika pieteikta kustība “Trashmob”” , kas aicina apvienot aktīvu dzīvesveidu ar dabā izmesto atkritumu savākšanu. Tās iniciators un idejas autors, garo distanču izturības sacensību dalībnieks Tālis Banga, pēc noskrietiem 40 kilometriem savācis jau vairāk nekā 500 atkritumu vienību, kuru apjomu lielākoties veido ceļmalā izmestās plastmasas pudeles, alumīnija bundžas, papīra kafijas krūzes un cigarešu paciņas.

Pieveicot teju pusi plānotās distances, visvairāk atkritumu līdz šim ir ticis savākts tajos ceļa posmos, kur netālu atrodas degvielas uzpildes stacijas un ēstuves, taču neatpaliek arī nomaļās auto ceļmalas un blakus esošās grāvmalas, kur atrodami arī dažādi sadzīves priekšmeti un apģērba gabali. Visi atkritumi skrējiena laikā tiek vākti elastīga materiāla speciālā atkritumu vākšanas somā, kurā ievietojams bio degradējams atkritumu maiss. Skrējiena laikā maisi tiek periodiski mainīti un ielādēti pavadošajā automašīnā. Šādu savākto maisu kopskaits jau ir vairāk nekā 20.

Atgādinot, cik svarīgi Latvijai būt ne tikai neatkarīgai un demokrātiskai, bet arī brīvai no atkritumiem, Tālis Banga Baltijas ceļa 31. gadadienas ietvaros veic simbolisku skrējienu no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Melturiem Amatas novadā, kur pats stāvējis 1989. gadā. Plānotais distances garums ir ap 80 kilometriem.

Kustība “Trashmob” aicina ikvienu, kurš piekopj aktīvu dzīvesveidu vai vienkārši ikdienā pavada laiku dabā, apvienot to ar atkritumu vākšanu, tādējādi piešķirot papildu pievienoto vērtību savām aktivitātēm, uzturot apkārtējo vidi tīru un sakoptu, rūpējoties par vides ilgtspēju un nodrošinot zaļu Latviju nākamajām paaudzēm.

Kustību “Trashmob” atbalsta SIA “Pilsētvides serviss”, SIA “King Coffee Service”, Rocket Bean Roastery. Vairāk par kustību šeit


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas