Tiešsaistes zibakcijā mudinās novērtēt pedagogu profesijas nozīmi

Gaidot Skolotāju dienu oktobra sākumā, iedzīvotājus no 1.oktobra līdz 6.oktobrim aicina piedalīties zibakcijā "Aiz katra no mums ir skolotājs. Pastāsti par savējo", lai kopīgi mudinātu novērtēt pedagogu profesijas nozīmi, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Universitātes (LU) pārstāve Kitija Balcare.
Tiešsaistes zibakcijā var piedalīties ikviens, daloties sociālajos tīklos ar fotogrāfiju, kur redzams kopā ar savas dzīves svarīgāko skolotāju, pavēstot, kā šis skolotājs ir mainījis viņa skolēna dzīvi, stāstīja Balcare.

"Aiz katra no mums ir kāds skolotājs, kuram ir īpaša loma mūsu dzīvē. Lai mudinātu novērtēt skolotāja kā profesijas nozīmi ikviena cilvēka dzīvē, aicinām pateikt paldies savas dzīves svarīgākajiem skolotājiem," aicināja LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes asociētā profesore Ieva Margeviča-Grinberga.

Akcijas laikā daloties ar fotogrāfijām savos sociālos tīklos, jāpievieno tēmturus "#superskolotājs", "#pastāstiparsavējo".

Pēc Skolotāju dienas spilgtākie fotomirkļi tiks apkopoti "Facebook" lapā "@superskolotajiem", ļaujot ikvienam iepazīt skolotājus, kas kādam mainījuši dzīvi, vienotā fotogalerijā, pastāstīja Balcare.

Pasaules skolotāju diena ir starptautiski atzīmējama diena, kas Latvijā tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā.

Kā skaidroja augstskolas pārstāve, LU patlaban izveidotas piecas jaunas studiju programmas izglītības zinātnēs un pedagoģijā, kuru īstenošana un aprobācija sāksies 2020.gada rudenī, tostarp, integrētā profesionālā bakalaura studiju programma "Skolotājs", otrā līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programma "Skolotājs", maģistra studiju programma "Tehnoloģiju inovācijas un dizains izglītībai", maģistra studiju programma "Izglītības zinātnes" un doktora studiju programma "Izglītības zinātnes".

Jaunās pedagoģijas studiju programmas LU Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros veido kopīgi ar citām augstskolām - ar Daugavpils Universitāti, Liepājas Universitāti, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas