Ukrainas prezidents pateicas Latvijai par palīdzību grūtību pārvarēšanā 1

Ukraina savas tiesības izcīna, par to maksājot briesmīgu cenu, tāpēc ir prieks, ka Latvija šajā sarežģītajā posmā stāv līdzās Ukrainai, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem sacīja Ukrainas Valsts prezidents Volodimirs Zelenskis.

Zelenskis pauda, ka ļoti priecājas atrasties viesmīlīgajā Latvijas zemē, piebilstot, ka vizīte Latvijā atklās jaunu lappusi "mūsu draudzīgo tautu un valstu attiecībās".

Kaimiņvalsts vadītājs uzsvēra, ka Latvija ir viens no Ukrainas tuvākajiem kaimiņiem, kas labi saprot Ukrainas izaicinājums. "Esmu pateicīgs par solidaritāti un atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai, kā arī zināmu praktisko palīdzību," sacīja Zelenskis.

Viņš atzīmēja, ka gan Ukraina, gan arī Latvija un pārējās Baltijas valstis ir guvušas sarežģītu pieredzi cīņā par savu brīvību. "Šodien Ukraina izcīna savas tiesības Eiropas nākotnē, maksājot par to lielu un briesmīgu cenu," skaidroja amatpersona, paužot prieku, ka Latvija šajā procesā stāv līdzās Ukrainai.

Zelenskis atzīmēja, ka ar Levitu pārrunāta turpmākā koordinētā sadarbība starptautiskās organizācijās un platformās. Tāpat viņš atzīmēja, cik nozīmīga Ukrainai bijusi Latvijas sniegtā humanitārā palīdzība.

Ukrainas prezidents pauda gandarījumu par Latvijas atbalstu reformu īstenošanā. Tāpat izteikts aicinājums aktīvāk strādāt pie uzņēmējdarbības vides un sadarbības iespēju attīstības abu valstu starpā. Zelenskis tāpat aicināja Latvijas uzņēmējus investēt Ukrainā.

Kā ziņots, trešdien Latvijā oficiālā vizītē ieradīsies Ukrainas prezidents Zelenskis ar kundzi Olenu Zelensku.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Saubencīris P.

Nav saprotams, kāpēc tad tiem ukraiņiem, kuri ir tie paši slāvi-krievi, tik briesmīga cena jāmaksā par savu kaut kādu neatkarību, ja mierīgi varētu dzīvot Lielkrievijā. Skaidrs, rietumnieki darīs visu, lai tāda Lielkrievija, kas varētu sastāvēt no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas, izveidotos, jo tad tas būtu ārkārtīgi spēcīgs veidojums.

pirms gada, 2019.10.17 08:44

Latvijas ziņas