Uzsāk pirmo atvieglojumu ieviešanu pilnībā vakcinētām personām 3

Valdība 29.aprīlī apstiprināja Veselības ministrijas izstrādātos grozījumus noteikumos*, kas ļauj pilnībā vakcinētām personām neveikt rutīnas skrīninga testus darba pienākumu veikšanai, piemēram, ārstniecības personām, ilgstošas sociālās aprūpes centru, izglītības iestāžu darbiniekiem u.c.

Ņemot vērā, ka viegli saslimšanas gadījumi var būt arī pēc vakcinācijas, un lai laikus atklātu bezsimptomu inficēšanās gadījumus, paredzēts, ka vakcinētai personai nedēļas laikā pēc kontakta ar inficētu personu būs jāveic Covid-19 tests.

Vienlaikus joprojām tiek saglabāts nosacījums, ka persona, kas pārslimojusi Covid-19, var neievērot pašizolāciju, ierodoties no valsts ar augstu Covid-19 izplatību. Savukārt attiecībā uz vakcinētām personām šāds izņēmums vēl netiek paredzēts līdz pietiekamas sabiedrības, īpaši riska grupu, vakcinācijas aptveres sasniegšanai. Tas saistīts ar to, ka joprojām tiek atklāti Covid-19 inficēšanās gadījumi arī pēc pabeigtas vakcinācijas, īpaši ar jaunajiem vīrusa celmiem, kas rada risku, ka vakcinētās personas valstī var ievest jaunos Covid-19 paveidus, radot augstu sabiedrības, īpaši riska grupu, apdraudējumu.

Tāpat šodien Tieslietu ministrija un Veselības ministrija kopīgā ziņojumā informēja valdību par sabiedrības ieguvumiem no vakcinācijas pret Covid-19 un iespējamajiem motivējošajiem pasākumiem, paredzot, ka atvieglojumu ieviešana pilnībā vakcinētajiem iedzīvotājiem plānota pakāpeniski un pa posmiem.

  1. Pirmajā posmā uz atsevišķām pilnībā vakcinētām sabiedrības grupām pakāpeniski tiktu attiecināti mērķēti izņēmumi, piemēram, neveikt obligāto skrīningu darbavietā, neievērot mājas karantīnu, mazināt drošības pasākumus sociālos aprūpes centros u.tml.

  2. Otrajā posmā tiktu lemts par uz visu sabiedrību attiecinātiem izņēmumiem vakcinētām personām. Piemēram, plānots atļaut pulcēties sporta un kultūras pasākumos, iekštelpās apmeklēt kultūras un sporta pasākumus, izmantot ēdināšanas, sporta klubu un izklaides pakalpojumus, noteiktās situācijās nelietot sejas masku un citus individuālos aizsardzības līdzekļus u. tml.

Veselības ministrija atgādina, ka papildu ieguvumus vakcinētajiem Latvijā varētu ieviest tad, kad vakcīnas būtu pieejamas ikvienam Latvijas iedzīvotājam, ja būtu vakcinēta pietiekami liela sabiedrības daļa un jo īpaši riska grupas, valstī būtu droša epidemioloģiskā situācija un būtu nodrošināta efektīva vakcinācijas fakta pārbaudes iespēja.

* Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Pievieno komentāru

Komentāri 3

!!!

Tātad potētie varēs aplipināt citus un testēties viņiem nevajadzēs! Vienkārši supper.

pirms mēneša, 2021.04.29 14:48

?

Nu bet kā jūs iedomājaties, kāpēc vispār vajag potēties? tāpēc, lai nesaslimtu smagi un nenokļūtu slimnīcā. kad lielākā daļa būs potēti, tad arī slimnīcā nokļūs mazāks skaits un nevajadzēs veikt ierobežojumus, jo slimnīcās vietu pietiks. vīruss jau nekur nepazudīs, ar to būs jāsadzīvo tāpat kā ar citām slimībām. Gripa arī bija katru gadu un cits slimoja vieglāk, cits smagāk. šoreiz jau tikai stāsts par to, lai visi neslimotu smagi vienlaikus, jo tad vienkārši visus nevarēs ielikt slimnīcās.

pirms mēneša, 2021.04.29 16:42

Tam !!!

Un kas tev liedz potēties? Gribi ne potēties, slimot, aplipinās visus pēc kārtas un vēl sašust par savu stulbumu! Super!

pirms mēneša, 2021.04.29 15:00

Latvijas ziņas