Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vāc parakstus par aizliegumu dzīvojamās ēkas siltināt ar putuplastu

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par aizliegumu dzīvojamās ēkas siltināt ar putuplastu. Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Māris Bulderbergs. Viņš uzsvēra, ka Latvijā aktuāli ir renovēt un siltināt daudzdzīvokļu ēkas. "Pētot cenu piedāvājumus, cilvēki bieži izvēlās lētāko produktu tirgū - putuplastu, bet šim materiālam ir ļoti zema ugunsdrošība," uzskata Bulderbergs.

"Pats no sevis tas neaizdegsies, tomēr, kādā no dzīvokļiem sākoties ugunsgrēkam, nodegs visa siltinātās ēkas fasāde. Turklāt arī izdalītie dūmi ir kaitīgi, un cilvēks tajos zaudē samaņu ļoti ātri. Tāpēc siltināšana ar putuplastu ir jāaizliedz," izteicies iniciatīvas autors.

Iniciatīvā pausta nostāja, ka par labākiem siltinātājiem uzskatāma akmens vate un ekovate. "Tas būs nedaudz dārgāk, bet šāds siltinājums nedegs, turklāt īpašumam būs lielāka vērtība. Nav prātīgi, nedaudz ietaupot, riskēt ar īpašuma un pat dzīvības zaudēšanu," norādīts iniciatīvas pieteikumā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas