Vairāk nekā 100 Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes zemessargu uzsāk pamatapmācību

No 3. līdz 23. augustam Alūksnes novada “Meža Strautiņos” notiek Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes rīkotā zemessargu militārās pamatapmācības nometne, kurā piedalās vairāk nekā 100 jaunie zemessargi.

Apmācību uzsāka zemessargi no visiem Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljoniem – 22., 25., 27., 31.kājnieku un 54.inženiertehniskā bataljona.

Kursa laikā zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes. Tāpat zemessargiem būs arī iespēja uzlabot fizisko sagatavotību.

Pamatapmācības nometne dod iespēju jaunajiem zemessargiem trīs nedēļu laikā vienkopus apgūt visas nepieciešamās prasmes, lai sekmīgi veiktu zemessarga uzdevumus. Pamatapmācības kurss ir obligāta prasība ikvienam zemessargam, un to ir iespējams apgūt divos veidos – brīvdienās vairāku mēnešu garumā vai vienkopus trīs nedēļu nometnē. Pēc pamatapmācības kursa sekmīgas beigšanas zemessargi var apgūt dažādas specialitātes, piemēram, pirmā palīdzība, ložmetējnieks, izlūks, bezceļu transportlīdzekļu vadītājs u.c. Ja zemessargs vēlas apgūt vadības prasmes un iegūt augstāku dienesta pakāpi, viņš var mācīties jaunākā instruktora un citos kursos.

Vienlaikus “Meža Strautiņos” norisinās speciālistu apmācības kursi – ložmetējnieku, granātnieku, sakarnieku, karavīru–glābēju, izlūku un nodaļu komandieru apmācība.

Pamatapmācības kursa noslēguma dienā – 23. augustā – “Meža Strautiņos” notiks izlaiduma ceremonija.

Visas pamatapmācības nometnes laikā tiks ievēroti nepieciešamie drošības nosacījumi, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, lai nodrošinātu kursa veiksmīgu norisi.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes atbildības teritorija ir Vidzeme. Brigāde dibināta 1992. gada 30. jūnijā, tās pakļautībā ir četri kājnieku bataljoni un viens inženiertehniskais bataljons. Brigādes komandieris kopš 2017.gada 21.februāra ir pulkvedis Mareks Ozoliņš.

Mācību laikā Alūksnes novada “Meža Strautiņos” plānota īslaicīga militārās tehnikas un personāla pārvietošanās, tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi – būs dzirdams šāvienu troksnis un vietām redzami dūmi. Atgādinām, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas