Valdība atbalsta samazinātā PVN saglabāšanu svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem

Ministru kabinets trešdien atbalstīja priekšlikumu grozījumiem Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas paredz vienkāršot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu, kā arī turpmākos trīs gadus piemērot samazināto PVN 5% apmērā svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem.

Minētie grozījumi ir daļa no 2021.gada budžetu pavadošās likumprojektu paketes.

Finanšu ministrijā (FM) skaidroja, ka likumprojekta mērķis ir precizēt PVN regulējumu, lai vienkāršotu PVN piemērošanu, samazinātu administratīvo slogu un izmaksas, novērstu interpretācijas iespējas, saskaņotu PVN regulējumu ar citos normatīvajos aktos pieņemtu regulējumu un veicinātu PVN sistēmas darbību, atgriežot nodokļu maksātājiem pārmaksāto PVN summu.

Tāpat ar grozījumiem likumā līdz 2023.gada 31.decembrim tiks saglabāta PVN samazinātā likme 5% apmērā svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, lai veicinātu augļkopības un dārzeņkopības nozaru attīstību, mazinātu ēnu ekonomiku, palielinātu legālajā tirgū darbojošos komersantu konkurētspēju, kā arī veicinātu svaigu augļu, ogu un dārzeņu patēriņu.

Lai samazinātu administratīvo slogu nodokļu maksātājiem un vienlaikus efektivizētu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izmaksas, ar likumprojektu ir paredzēts noteikt vienu veidu, kādā PVN maksātājam tiek paziņots lēmums par tā reģistrāciju VID PVN maksātāju reģistrā.

Tāpat ar likuma grozījumiem paredzēts no 2021.gada un turpmāk saglabāt Covid-19 izraisītās krīzes laikā noteikto 30 dienu termiņu PVN pārmaksas izvērtēšanai un atmaksai, tādējādi veicinot savlaicīgu naudas līdzekļu atgriešanu PVN maksātājiem.

Galīgais lēmums par likuma grozījumiem jāpieņem Saeimai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas