Valmierā atklāj izstādi "Latvijas Republikas policija: 1918.– 1940. gads”

Pagājušo piektdien, Valmierā, Cēsu ielā 4, Valmieras integrētajā bibliotēkā tika atklāta izstāde "Latvijas Republikas policija: 1918 - 1940", kurā atspoguļota Latvijas policijas tapšana un tās struktūru attīstība laika posmā no 1918. līdz 1940.gadam.


Izstāde par godu Valsts policijas 100.gadadienai tika atklāta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, 2018.gada 4.decembrī un turpmāk tā apceļos pārējos reģionus, kā otrā pieturvieta ir izvēlēta Valmiera.

Izstādes apmeklētāju uzmanību piesaistīja stends par Valsts policijas izveidošanu. Tajā teikts: “Policijas veidošana Latvijas apriņķos sākās jau 1918. novembra beigās. Decembrī, pirms Sarkanās armijas iebrukuma, Iekšlietu ministrija paspēja iecelt visus apriņķu priekšniekus un dažus viņu palīgus Vidzemē, kā arī vairākus apriņķu priekšniekus Kurzemē.”

“1924.gadā dienestu atstāja pirmais Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta direktors Jānis Ieva. Viņa vietā nāca Rīgas prefekta palīgs Krišjānis Šlosbergs, kurš departamentu vadīja līdz pensionēšanai 1932.gadā, kad par viņa pēcteci amatā iecēla vidzemnieku Jāni Anšmitu. ”
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Imants Mitrošenko novērtēja un atzinīgi izteicās par Valsts policijas darbinieka, vēsturnieka Alvila Zauera veikumu, pusotra gada garumā apkopojot visu izstādē apskatāmo. Kā arī novēlēja neapstāties pie sasniegtā un ar neizsīkstošu darba sparu turpināt iesākto, lai nākotnē būtu iespējas aplūkot “Latvijas Republikas policiju ilgākā laika posmā, līdz pat mūsdienām.”

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas