Valsts prezidenta paziņojums Pasaules preses brīvības dienā 4


 

Šodien, Pasaules preses brīvības dienā, mums jāatceras vārda brīvība kā cilvēka personības un humānisma pamats, ko apdraud gan autoritāri režīmi, gan “labu” griboši anonīmi sociālo tīklu “satura uzraugi” un tehniski programmēti algoritmi.

Vārda brīvības robežām ir jābūt ļoti plašām. Tiesiskā valstī tās drīkst noteikt tikai un vienīgi demokrātiski ievēlēts likumdevējs, ņemot vērā katrā valstī atšķirīgo diskusiju kontekstu, nosakot pavisam skaidrus kritērijus faktuālas dezinformācijas apkarošanai un garantējot ātri īstenojamas tiesības aizstāvēties neatkarīgā valsts iestādē vai tiesā.

Par prettiesisku vārda brīvības ierobežošanu gan juridiskām personām, tostarp globālām platformām, gan amatpersonām jānosaka stingra atbildība.

Sargāsim vienu no lielākajiem apgaismes laikmeta un demokrātijas ieguvumiem – brīvi izteikties un līdz ar to brīvi domāt. Tas ir humānisma pamats.

Latvijai ar savu totalitārās okupācijas laika pieredzi tas ir jo īpaši svarīgi. Latvijai tādēļ arī starptautiski jābūt starp tām demokrātiskajām valstīm, kas aktīvi iestājas par tiesiskumu un pret atklāto vai “lienošo” domu un vārda brīvības cenzūru, tostarp interneta un tiešsaistes vidē, vienalga, no kuras puses tā nāktu. Mēs esam brīvības un cilvēktiesību, nevis cenzūras pusē!

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Haralds

iesaku priekšpēdējās rindkopas pirmo teikumu redakcijā "Sargāsim vienu no lielākajiem apgaismes laikmeta un demokrātijas ieguvumiem – tiesības brīvi izteikties un līdz ar to brīvi domāt.".
nū ja - var "sabiedriskajos" medijos kladzināt, ka an†ivakCionos†i ar mazākiem ienākumiem, netīrīgāki un ar gaužākām izglī†ībām!
un - skat. TVF! skat. pre†likumīgos aizliegumus pieteikt pike†us - šmike†us!

pirms 13 dienām, 2021.05.03 15:41

an†ivakCionis†i,

sorry, misprints, čista pa latviski "opečatka"!

pirms 13 dienām, 2021.05.03 15:44

Skolnieciņš no svētezera

Jau kopš otrās Latvijas Brīvvalsts pirmsākumiem Egila Levita kungs darbojas visas latviešu tautas labā. Ar savu neatlaidīgo darbu viņš ir veicinājis Latvijas Republikas suverenitātes atjaunošanu. Mūsu tautas pašreizējais prezidents ar neviltotu degsmi rūpējas par mūsu tautu. Viņš ir cilvēks ar gaišu dvēseli un asu prātu. Viņš ir patriotisma etalons. Egila Levita kungs ir īsts latvietis gan garā, gan dvēselē. Viņā savijās eiropieša inteliģence un latviskie pirmsākumi. Pateicoties viņa veikumam, Latvija ir kļuvusi par turīgu un plaukstošu valsti. Šodien, 4. maijā, šajā svētīgajā vakarā aizlūgsim visvareno Pērkonu — Debesu Tēvu par Egīlu Levitu! Lūgsim visvarenajam Pērkoņtēvam, lai Pērkoņtēvs svētī mūsu Valsts prezidentu! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem! Lai Latvju Dievi mūs svētī!
Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš no svētezera
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Latvija #LatvijasRepublika #brīvība #neatkarība #demokrātija #latvietība #latviskums #LatvjuDievi #SentēvuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte #pagāni #rituāli #buršanās #maģija #dievturība #sapratne #iecietība #saticība

pirms 10 dienām, 2021.05.05 20:21

Skolnieciņš no svētezera

Egils Levits ir viens no nozīmīgākajiem 21. gadsimta latviešiem. Viņš ir mūsu tautas likumīgais prezidents. Viņš ir Latvijas patriots. Ar savu drosmi un centību viņš iedvesmo dažādu nozaru studentus sasniegt pasākumus. Pavadot savas darba gaitas Rīgas pilī, Prezidenta kungs veic ļoti nozīmīgu darbu tautas labā. Egils Levits godpilni pārstāv Latvijas un latviešu tautas intereses visā plašajā pasaulē. Lai arī šogad 4. maiju aizēno Covid-19 pandēmija, tomēr nezaudēsim ticību labajam. Uzvilksim kaklā pērkonkrustu. Iedegsim tumši zilu svecīti uz dzīru galda. Aizlūgsim visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu par mūsu tautas prezidentu. Lai visvarenais Pērkons – Debesu Tēvs svētī mūsu tautas varoni Egilu Levitu!
Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš no svētezera
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Latvija #LatvijasRepublika #brīvība #demokrārija #4.maijs #EgilsLevits #ValstsGriba #patriotisms #latvietība #dievturība #latviskums #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte

pirms 10 dienām, 2021.05.05 20:22

Latvijas ziņas