Veselības ministra amatā apstiprina Danielu Pavļutu 5

Šodien, 7.janvārī, veselības ministra amatā apstiprināts Daniels Pavļuts.

Stājoties veselības ministra amatā, Daniels Pavļuts uzsver: "Mediķi ir pandēmijas epicentrā. Viņiem vajadzīgs un tiks sniegts mūsu visu atbalsts. Mana pirmā un galvenā prioritāte būs vakcinācijas tempu kāpināšana un cilvēku līdzdarbošanās nodrošināšana. Tā ir mūsu iespēja atgriezties ierastajā ikdienā, virzīties uz visiem patiesi pieejamu veselības aprūpi un iziet no pandēmijas vēl spēcīgākiem nekā bijām.”

Daniels Pavļuts ieguvis augstāko izglītību Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (1999.g.), profesionālo diplomu kultūras menedžmentā Londonas City Universitātē (2000.g.) un Hārvarda Universitātē ieguvis maģistra grādu sabiedrības vadībā ar specializāciju līderībā (2007.g.).

Kopš 2017.gada Daniels Pavļuts ir politiskās partijas “Kustība “Par!”” valdes priekšsēdētājs, no 2018.gada 13. Saeimas deputāts, "Attīstībai / Par!" frakcijas vadītājs; Partiju apvienības “Attīstībai/Par” valdes loceklis, līdzpriekšsēdētājs.

Savā līdzšinējā darbībā Daniels Pavļuts bijis ekonomikas ministrs (2011.-2013.g.), Kultūras ministrijas valsts sekretārs (2003.-2006), ieņēmis vadošus amatus AS Swedbank (2010.-2011.), Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kamerā (2008.-2011), Latvijas "Startup" uzņēmumu asociācijā "Startin.lv" (2016.-2017.). Daniels Pavļuts ir arī mācībspēks Rīgas Ekonomikas augstskolā (no 2008.gada) un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA (no 2019.g.).


Pievieno komentāru

Komentāri 5

inese

un atkal kārtējo reizi viszinis,tādēļ jau esam sūdos līdz ausīm.vai tiešām nav neviena nozares speciālista medicīnā,kas varetu vadīt šo ministriju?

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.07 19:38

ok

Parādi vienu normālu nozares speciālistu, kurš gribētu vadīt sistēmu, zinot, ka ķīselis tajā vārīts ir daudzus gadu desmitus. Tagadējā situācija spilgti izgaismo to, cik drausmīgi nolaista ir mūsu medicīnas sistēma. Vinķele šobrīd ir vnk grēkāzis. Jāpriecājās vēl, ka veselības ministra krēslu nebija ieņēmusi Ramona, kura domā, ka Latvijā PUSMILJARDS iedzīvotāju dzīvo zem nabadzības sliekšņa.

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.08 11:24

bakalaure

Klavierspēles bakalaurs par veselības nozares kūrētāju, tiešām Kariņa baltās galvas cienīga doma. Kur šī gaišā galva ved mūsu valsti?

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.08 10:43

Ance

Kas gan būs labāks? Bet bija jau arī ārsti par ministriem. Bet runājot par vakcīnām,kas it kā stāv un nepotē cilvēkus. Jau sen bija jābūt sarakstiem no jebkura iestādes,kas grib vakcinēties,ne tikai no ārstniecības iestādēm. Jau pirms tās parādījās. Vai tad Viņķele kādam uz pleciem nesīs vakcīnas? Priekš tam ir iestāžu vadītāji,kas saņem pieklājīgus tūkstošus,lai organizētu tālāk to,ko jau vienreiz Viņķele teica preses konferencē. Ka- jābūt sarakstam ar gribētājiem un vadītājiem jāorganizē tālāk. Bija zināms kur vakcīnas glabāsies,tālākais ir organizācijas jautājums. To skaidri un gaiši teica ministre. Bet ,kā jau dzīvē,es balts un pūkains, bet otrs vainīgs .
Lai jau veicas.
Bet tas teikums bija muļķīgs no prezidenta puses. Kas būtu noticis,ja nebūtu ierobežojumu? Bet nepaskaidro, kāpēc ar visiem ierobežojumiem ir tā kā ir???? Kaut kas tomēr nav kārtībā.
Bet vismuļķīgākais ir tas,kā cilvēkiem neļauj strādāt. Nevis,kā negribas. Pašiem dzīvojot pie datoriem,ir pilnas algas. Bet pusei cilvēku vismaz nav tāds darbs,ko var strādāt attālināti. Līdz ar to grimst arvien dziļāk bedrē,jo sadzīves maksājumi nekur nav pazuduši. Cik dziļi grimsim?

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.08 10:56

M.

Manuprāt, Kariņš izdarīja politiski veiksmīgu gājienu, savā vietā “nošaudams” ministri! Bravo, Kariņ! I. Viņķeles kundze var patikt vai nepatikt, bet jāatzīst, ka viņa kā vienīgā cīnītāja “karstā kaujas laukā”, turklāt gadiem līdz grīdai nolaistā nozarē, izdarīja visu iespējamo! Lai nu jaunais VM ministrs -muzikants - neizrādās šajā darbā līdzīgs precedentam GN kultūras laukā Renemanim. Tad nu gan mēs Latvijā būsim dziļās auzās!

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.08 16:07

Latvijas ziņas