Vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” veidotāji uzsāk filmēšanas vietu meklēšanu visā Latvijā

Pēc trīs gadus ilguša vēsturisko liecību izpētes procesa režisors Māris Martinsons ar savu komandu ir uzsācis vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” filmēšanu. Filma vēsta par Pirmo Vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku tapšanu un to fundamentālo nozīmi neatkarīgas Latvijas veidošanā. Gatavojoties nākamajiem filmēšanas posmiem, filmu studija “K Films” ir uzsākusi filmēšanas vietu meklēšanu un aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju iesaistīties šajā procesā. Par to informē sabiedrisko attiecību konsultante Santa Kola.

Filmas “Zeme, kas dzied” režisors Māris Martinsons kopā ar komandu ir aizvadījis pirmo vēsturiskās spēlfilmas filmēšanas posmu. Pašlaik notiek gatavošanās nākamajiem posmiem, kuru norise ir paredzēta nākamā gada ziemā un vasarā. Vienlaikus ar sagatavošanās procesu ir uzsākta filmas scenārijam atbilstošu filmēšanas lokāciju meklēšana. Tādēļ filmēšanas komanda aicina atsaukties iedzīvotājus, kuriem ir zināma norādēm atbilstošu objektu atrašanās vieta vai pieder attiecīgs īpašums un ir gatavi uzņemt filmēšanas komandu.

Filmēšanas vajadzībām ir nepieciešama stāsta galvenās varones Zelmas māja – pieticīga mājsaimniecība nomaļus no ikdienas burzmas. Tā ir koka vai neliela mūra ēka ar skaidu, niedru vai māla dakstiņu jumtu, kuras noderīgs papildinājums varētu būt arī dažas nelielas saimniecības ēkas. Vienlaikus filmēšana norisināsies arī pagastmājā – koka vai mūra ēkā, kurai ne tikai garenfasādē, bet arī vienā galā atrodas durvis. Šī lokācija var atrasties vecā skolas ēkā. Filmēšanas komanda meklē arī krogus ēku – vēsturisku celtni bez papildu elementiem, bet vēlams – ar interjeru. Pēc scenārija ēkai jāiekļaujas skaistā, pakalniem un līkloču ceļiem rotātā ainavā.

Vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” pirmizrāde plānota 2023. gadā, kad tiks atzīmēta šīs unikālās tradīcijas 150. jubileja. Filmas pamatā ir vēsturisks stāsts par pirmo latviešu Dziesmu svētku tapšanu 1873. gadā. Paralēli vēsturiskajai sižeta līnijai filmu caurvij stāsts par jaunu un izglītotu meiteni Annu, kura vēlas dziedāt korī. Lai arī toreiz tā bija galvenokārt vīriešu nodarbošanās, meitene ir apņēmības pilna pārvarēt visus šķēršļus un kopā ar citiem tautiešiem no Vidzemes ciematiņa, kurā viņa uzturas, dodas uz Rīgu, lai piedalītos pirmajos Dziedāšanas svētkos.

Filma “Zeme, kas dzied” top ar Nacionālā kino centra (NKC) atbalstu, un tās režisors ir Māris Martinsons, kurš kopā ar Daini Īvānu ir veidojis arī filmas scenāriju. Vienu no galvenajām lomām tajā atveido pasaulslavenā operdīva Marina Rebeka. Filmas tēlos iedzīvosies arī tādi populāri aktieri kā Ģirts Ķesteris, Vilis Daudziņš, Andris Keišs, Andris Bulis, Ainārs Ančevskis, Nauris Brikmanis, Marta Lovisa Jančevska un citi. Par filmas “Zeme, kas dzied” muzikālo noformējumu rūpēsies komponists un mūziķis Uģis Prauliņš. Kostīmus veido Katrīna Liepa, bet grima māksliniece ir Beāta Rjabovska. Filma top studijā “K Films”, tās producente ir Linda Krūkle.

Atsaukties uz filmēšanas komandas lūgumu iespējams, rakstot vēstuli uz e-pastu info@zemekasdzied.lv

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas