Vidzemes slimnīcā no Covid-19 mirusi persona ar, iespējams, viltotu vakcinācijas sertifikātu 6

Vidzemes slimnīcā no Covid-19 mirusi kāda persona, kura, iespējams, bija ieguvusi viltotu sertifikātu par vakcinēšanos, vēsta "ReTV".

"ReTV" rīcībā nonākusi informācija, ka Vidzemes slimnīcā pašlaik ārstējas vairākas personas ar nelegāli iegūtiem dokumentiem. Notikušo izmeklē Valsts policija.

Vidzemes slimnīca atzīmē, ka tajā patlaban ārstējas vairāki pacienti, kuru slimības gaita noris smagākā formā nekā tad, ja viņi tiešām būtu vakcinējušies. Tāpēc mediķiem radušās aizdomas, vai pacienti vakcinācijas sertifikātu ir ieguvuši legāli.

"Viens process bija ļoti aizdomīgs. Domāju, ka Valsts policija ar šo jautājumu nodarbosies," sacījis SIA "Vidzemes slimnīca" valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Slimnīcas direktors apstiprinājis, ka runa ir par vairākiem gadījumiem un ka slimnīca ir sniegusi visu nepieciešamo informāciju policijai. "Valsts policija par šo gadījumu sākusi kriminālprocesu pēc krimināllikuma 275.panta otrās daļas par dokumentu viltošanu vai viltus dokumentu izmantošanu, ja tas mantkārīgos nolūkos vai pēc iepriekšējas vienošanās," pauda Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Aizdomās turamās personas ierosinātajā kriminālprocesā pagaidām nav. "Ir apzinātas pārbaudāmās personas, tāpat pieprasīta informācija no ārstniecības iestādes, bet - tā kā ir aktīva izmeklēšana, neko plašāk vairs nevarēšu paust," teikusi policijas pārstāve.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs skaidrojis, ka ārstniecības iestādē pašlaik nav veikta izpēte, kas iespējamos viltus vakcinācijas sertifikātus varētu būt izsniedzis. Tikmēr "ReTV", atsaucoties uz drošiem avotiem, vēsta, ka krāpšanās varētu būt nonākusi kādā ģimenes ārstu praksē Valmierā, kura jau iepriekš bija nonākusi tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā.

Pierādīt, ka persona nav vakcinēta, lai arī ir sertifikāts, mediķi varot. Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska atzīmējusi, ka saslimšanas gadījumā krāpniecības faktu noslēpt neizdosies, un ir nojaušams, kura ārstniecības prakse veikusi nelikumīgās darbības.

Profesore atzīmējusi, ka valstī ir izstrādāts īpašs algoritms, kā ārstniecības iestādēm ir jārīkojas, ja stacionārā nonāk persona, kurai it kā ir veikts pilns vakcinācijas kurss, bet ir aizdomas, ka dokumenti tikuši viltoti.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Jānis

Potētie smagi slimo - tātad nav potēti!
Murgs konkrētais - aizdomas, nojausmas utt.. :)

pirms 13 dienām, 2021.10.06 17:35

X

Anulēt strādāt atlauju tādam mantkārīgam ārstam.

pirms 13 dienām, 2021.10.06 18:20

Y

Ko tu muldi? Nav pat aizdomās turamās personas, bet zombijs jau rīko raganu medības.

pirms 13 dienām, 2021.10.06 19:59

ha,ha,ha

Lūdzu, izskaidrojiet, kā var noteikt, ka sertifikāts nav īsts? To izsniedz tikai viena iestāde. Ārsts ievada datus, ka esmu saņēmis poti. Tad, kā var noteikt, ka pote nav bijusi?????

pirms 12 dienām, 2021.10.06 21:52

Pote

Ja rodas aizdomas, uztaisa analīzes un tur viss parādās, noslēpt nav iespējams. Gatavojaties visi, kas nav saņēmuši poti, bet ir sertifikāts, visus atklās. Tie ir tie, kuri taisa statistiku-potēts un slims, augsne antivakseriem.

pirms 12 dienām, 2021.10.07 10:26

!

Kaut ko tik debīlu var pateikt tikai potētais.

pirms 12 dienām, 2021.10.07 13:48

Latvijas ziņas