VISC: Šogad liecību izsniegšana jānodrošina attālināti, bet klātienē to varētu darīt pēc pieprasījuma

Ņemot vērā esošos ierobežojumus, šogad skolēnu liecību izsniegšanai jānotiek attālināti, tomēr klātienē to varēs darīt pēc atsevišķa pieprasījuma, pauda Valsts izglītības satura centrā (VISC). Kā liecina paziņojums centra mājaslapā, attālināti to varētu darīt, piemēram, izsūtot liecības skolvadības sistēmā, savukārt klātienē drukātā veidā liecības būtu izsniedzamas pēc skolēna vecāka vai pilngadīgā skolēna pieprasījuma.

VISC uzsver, ka skolai savlaicīgi jāinformē skolēni un viņu vecāki par liecību izsniegšanas kārtību.

Kā zināms, ārkārtējās situācijas laikā līdz 11.janvārim mācību process notiek attālināti 5. - 12. klašu skolēniem, kā arī tajās izglītības iestādēs un klasēs vai klašu grupās, kurām noteikti individuāli drošības pasākumi vai nav iespējas īstenot mācības klātienē.

Sazinoties ar vairākām izglītības iestādēm, centrs ir noskaidrojis, ka, rūpējoties par skolēnu, viņu vecāku un skolotāju drošību un veselību, kā arī atbildīgi izturoties pret valstī noteiktajiem Covid-19 ierobežojumiem, šogad skolās netiek plānota liecību izsniegšana klātienē.

Skolas gatavojot skaidrojošu vēstuli vecākiem un bērnu aizbildņiem, kurā tie tiks informēti par skolēna mācību semestrī iegūtajiem vērtējumiem, plānotajiem un sasniedzamajiem rezultātiem. Informācija būs pieejama arī skolvadības sistēmā.

Skolas atzīstot, ka vecāki ar izpratni pieņem esošos ierobežojumus, vien retos gadījumos ir vecāki, kuri lūdz nodrošināt iespēju liecību saņemt arī drukātā veidā. Aptaujātās skolas šos gadījumus izvērtē individuāli.

VISC aicina pirms liecību sagatavošanas papīra formātā un to izsniegšanas skolēniem vai viņu vecākiem klātienē atbildīgi izvērtēt izglītības iestādes spēju liecību izsniegšanas laikā nodrošināt visu drošības nosacījumu ievērošanu, tostarp nepieļaujot dažādu skolēnu, pedagogu un vecāku satikšanos vienkopus.

Tāpat centrā atgādina, ka šajā mācību gadā izpaliks arī svinīga Ziemassvētku pasākuma rīkošana skolā vai ārpus tās. "Ja klase, audzinātājs vai vecāki tomēr vēlas klātienes pasākumu, tas viennozīmīgi ir jāatliek uz vēlāku laiku, kad valstī būs atcelta ārkārtējā situācija vai mīkstināti ierobežojumi," uzsver VISC.

Centrā arī piebilda, ka, ņemot vērā mainīgo epidemioloģisko situāciju un 2020./2021.mācību gada pirmajā semestrī notikušās izmaiņas mācību procesa organizācijā, otrdien valdība nolēma, ka vispārējās izglītības ieguvē 2020./2021.mācību gadā izglītības iestāde varēs patstāvīgi pieņemt lēmumu par pirmā semestra vērtējuma izlikšanas nepieciešamību mācību priekšmetā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas