Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VSAA informē: ziņa solidaritātes nodokļa maksātājiem

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) personām, par kurām tiek maksāts solidaritātes nodoklis, ir izsūtījusi paziņojumus Par solidaritātes nodokļa daļas pārskaitīšanu privātā pensiju fonda pensiju plānam, ar aicinājumu iesniegt VSAA informāciju par privātā pensiju fonda (pensiju 3.līmeņa) pensiju plānu, uz kuru veikt solidaritātes nodokļa daļas pārskaitīšanu.

Ar privāto pensiju fondu ir jābūt noslēgtam līgumam un uzsāktai dalībai pensiju plānā. Tas var būt arī slēgtais pensiju fonds.

Pirmie paziņojumi ir izsūtīti personām, kurām sociālās apdrošināšanas iemaksu objekta gada maksimums ir sasniegts jau līdz šī gada martam. Nākamie paziņojumi jūlija otrajā pusē tiks nosūtīti personām, kurām objekta gada maksimums sasniegts aprīlī.


Paziņojumus VSAA nosūta uz personu deklarētajām adresēm.


Iesniegumu solidaritātes nodokļa daļas pārskaitīšanai privātā pensiju fonda pensiju plānam var iesniegt:


  • elektroniski portālā www.latvija.lv, izvēloties E-iesniegums solidaritātes nodokļa daļas pārskaitīšanai privātā pensiju fonda pensiju plānam, vai e-pastā vsaa@vsaa.lv, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu;


  • klātienē jebkurā VSAA nodaļā vai Valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā;


  • pa pastu (Lāčplēša iela 70a, Rīga, LV-1011).


Solidaritātes nodoklis ir jāmaksā par ienākumiem, kas pārsniedz 55 tūkstošus eiro.


Sākot no 2018. gada, samaksātais solidaritātes nodoklis tiek sadalīts šādi (attēlos).Ar plašāku informāciju iespējams iepazīties VSAA mājaslapā:

https://www.vsaa.lv/pakalpojumi/stradajosajiem/solidaritates-nodoklis/

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas