Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zāļu lieltirgotavu realizācija novembrī Latvijā pieaugusi par 12%

Zāļu lieltirgotavas novembrī Latvijā realizējušas zāles 39,63 miljonu eiro apmērā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas ir par 12% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras dati. Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - oktobri - zāļu realizācijas apmērs samazinājies par 20,6%. 

2019.gada novembrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 3,94 miljonus medikamentu iepakojumu.

Zāļu valsts aģentūras dati arī liecina, ka vispārēja tipa aptiekām novembrī pārdoti 3,56 miljoni medikamentu iepakojumu 32,43 miljonu eiro vērtībā. 

Ārpus Latvijas novembrī pārdoti 518 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra medikamenti par 13,91 miljonu eiro, kas ir par 21,4% vairāk nekā oktobrī, tostarp 254 kompensējamo zāļu saraksta medikamenti. 

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu 2019.gada novembrī bija 10,07 eiro, savukārt mediānas cena bija 5,54 eiro ar PVN, tostarp Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm - 5,43 eiro, bet nereģistrētām zālēm - 15,23 eiro.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji novembrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 40 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 14 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki minējuši izejvielu cenu kāpumu, darba spēka izmaksu pieaugumu un ražošanas izmaksu paaugstināšanos.

Dati apkopoti no 89 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. 

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apmēriem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas