Zemessardzes orķestris šodien piedalās zibakcijā “Latvija, Celies” pie Brīvības pieminekļa

Šodien, 1.novembrī, jau astoto gadu pēc kārtas, Latvijas valsts svētku mēnesi aizsākot, plkst.18.00 pie Brīvības pieminekļa norisināsies Zibakcija “Latvija, Celies”, uz kuru tiek aicināts ikviens, kopīgi nodziedot Latvijas valsts himnu “Dievs, svētī Latviju”, veltot labas domas tēvzemei Latvijai. Atbalstu akcijai sniegs šīgada patroni: Zemessardzes orķestris, kā arī Latvijā iemīļoti kori.

Zibakcijas patroni, šogad atzīmējot Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas 100.gadadienu, aicina ikvienu aizdomāties un pateikties ikvienam Latvijas valsts aizstāvim, īpaši izceļot godprātīgu, drosmīgu, pašaizliedzīgu rīcību kā Latvijas valsts un sabiedrības vērtību, kas ļāvušas latviešu tautai aizstāvēt tikko nodibināto valsti tālajā 1919.gadā, vēlāk otrajā pasaules karā, 12 gadus partizānu karā, kā arī stāv Latvijas miera sardzē arī šodien, 2019.gadā.

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī, tādējādi zibakcijā “Latvija, Celies” simboliski atzīmē arī  savu astoto dzimšanas dienu. Par godu patriotisma mēnesim Zemessardzes orķestris arī sagatavojis koncertuzvedumus “Karavīrs gadu simtā” un “Div’ dūjiņas”, ar kuriem koncertēs Alūksnē, Cēsīs, Liepājā un Rīgā.

Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Zemessardzes orķestris koncertējis arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, ASV un Kanādā, sadarbojas ar Zemessardzes kori “Stars”, populāriem solistiem, kā arī ar Spānijas Operacionālo Kaujas nodrošinājuma spēku orķestri, Mičiganas gvardes 126. armijas orķestri un Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri.

Saite uz 2018.gada zibakciju: https://youtu.be/yc7rb44md8s


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas