Zolitūdes traģēdijas krimināllietu turpina skatīt jaunā tiesas sastāvā 2

Tā dēvēto Zolitūdes traģēdijas krimināllietu Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa no otrdienas izskata jaunā tiesas sastāvā, noskaidroja aģentūra LETA.

Kopš septembra tiesas sēdes nebija notikušas, jo sasirga viena no tiesas sastāva tiesnesēm Dzintra Zemitāne. Taču otrdien tika pieņemts lēmums viņu aizstāt ar Anitu Grāvīti. Tas nozīmē, ka lietas iztiesāšana turpināsies un tiks pabeigta jaunā trīs tiesnešu tiesas sastāvā.

Nevienam no klātesošajiem lietas dalībniekiem noraidījumu pret jauno tiesas sastāvu nebija.

Otrdien uz tiesas sēdi nebija ieradušies vairāku apsūdzēto aizstāvji, taču apsūdzētajiem nav bijis iebildumu, ka lietu turpina skatīt bez viņu klātbūtnes. Sēdē piedalās daži no cietušajiem, kā arī cietušo pārstāvji. 

Lietā turpinās tiesas debates.

Jau vēstīts, ka raugoties optimistiski, tiesa pieļauj, ka lietu pirmās instances tiesā varētu pabeigt iztiesāt 2020.gada pirmajā pusē. 

Novembrī apritēja seši gadi kopš Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Policija un prokuratūra pirmstiesas izmeklēšanu veica aptuveni divus gadus, savukārt tiesas process patlaban ilgst trīs gadus un septiņus mēnešus.

Jūnijā prokuratūra pabeidza savu debašu runu, izsakot arī viedokli par apsūdzētajam piemērojamā soda veidu un mēru. Tiesas debates ir viens no noslēdzošajiem posmiem lietas izskatīšanas procesā.

Tikmēr Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrība "Zolitūde 21.11." uzskata, ka ir vērojama tiesas procesa vilcināšana, tāpēc, protestējot pret ilgo iztiesāšanas procesu, biedrība šogad nerīkoja Zolitūdes traģēdijas piemiņas pasākumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Laba tēja

Ārprāts!! Pagājuši seši gadi,un nekāda rezultāta.Tas liek to sliktāko-korupciju.Tiesas sēdes laikā sasirgst viens,izveseļojas.Pienāk nākamā tiesas sēde,saslimst nākamais.SEŠI GADI!!!Te bomzītis nozog lētāko konsevu bundžu-tiesa uzreiz.Absurds!!!

pirms gada, 2019.11.26 19:57

dai

paies 10 gadi lieta bus noilgusi un nevienu nenotiesas tiesu izpilditaja dabujusi savu naudu tapec ari katru tiesas sedi slimo

pirms gada, 2019.11.27 10:22

Latvijas ziņas