Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina sievietes veikt profilaktiskos izmeklējumus

Veselības norēķinu centrs informē, ka kopš ir uzsākta valsts organizētā vēža savlaicīgas atklāšanas programma sievietes ir izmantojušas 107 776 uzaicinājuma vēstules, lai veiktu valsts apmaksātus profilaktiskos izmeklējumus. Veselības norēķinu centrs aicina sievietes, kuras jau ir saņēmušas uzaicinājuma vēstules, bet vēl nav devušās pie ārsta, rūpēties par savu veselību un gādāt par to, veicot dzemdes kakla un krūts vēža profilaktiskos izmeklējumus.

Pēc apkopotajiem datiem līdz 2010.gada 1.decembrim uzaicinājuma vēstules dzemdes kakla vēža profilaktiskajam izmeklējumam kopumā ir izsūtītas 389 457 sievietēm, bet krūts vēža profilaktiskajam izmeklējumam - 268 408 sievietēm.

 

Šajā laika periodā, kopš programma ir uzsākta, profilaktisko dzemdes kakla vēža izmeklējumu veikušas 54 802 sievietes, kas ir 14,1% uzaicināto sieviešu, savukārt mamogrāfijas izmeklējumu veikušas 52 974 sievietes, kas ir 19,7% uzaicināto sieviešu.

 

No 52 974 izmeklētajām personām uz krūts vēzi 621 sievietei ir aizdomas par ļaundabīgo veidojumu, bet vēža šūnas ir atklātas 76 sievietēm. Savukārt no 54 802 izmeklētajām personām uz dzemdes kakla vēzi 1 313 sievietēm nepieciešami tālāki izmeklējumi, lai precizētu diagnozi.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti