Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina tikties kādreizējās studentu celtnieku vienības

Jūlijā notiks kādreizējo studentu celtnieku vienību (SCV) otrais festivāls. Tieši 10 gadi apritējuši, kopš Buses pilskalnā pirmo reizi notika SCV veterānu festivāls - salidojums, kurā piedalījās draudzīgo augstskolu (Rīgas Politehniskā institūta, Latvijas Valsts Universitātes, Liepājas Pedagoģiskā Institūta, Latvijas Lauksaimniecības Akadēmijas) aktīvākās vienības.

Vairāk nekā pirms 40 gadiem aizsākās Latvijas augstskolu studentu celtnieku vienību kustība. Tā pulcēja studentus kopīgam darbam un atpūtai. Vienību laikā veidojās pirmās praktiskā darba iemaņas, savstarpējās attiecības un sadarbība ar mācību spēkiem un citu augstskolu studentiem. Arī daudzi tagad sabiedrībā pazīstami cilvēki un izcili sava amata pratēji piedalījušies studentu celtnieku vienību darbā.


Mūsdienu jaunajai paaudzei gan neko neizteiks burtu savienojums SCV, bet daudziem no tiem, kas pagājušajā gadsimtā septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados studējuši augstskolās un iesaistījušies SCV, šī kustība ir bijusi īpaši nozīmīga.


Kopā ar tiem, kas piedalījās salidojumā Busē, vienmēr esam priecājušies, ka šo notikumu izdevās izveidot par svētkiem! Tikšanās apliecināja, ka studentiskā trakulība un SCV gars daudziem nav zudis. Tāpēc ik pa brīdim, satiekot veterānus, neizpalika jautājums - kad atkal? Varbūt tieši šis ir laiks, kad vajag sapulcēties kopā tiem trakajiem un dullajiem, kuros vēl dzīvs ir SCV gars un kopā būšanas vēlme?!


Lai kopīgi atcerētos vienībās pavadīto laiku, kā arī atjaunot vecos un veidot jaunus kontaktus, „Bilžu birojs" kopā ar SCV īstenajiem aktīvistiem atkal rīko SCV veterānu salidojumu 17. un 18.jūlijā. Viss būs kā senāk - dzīvošana teltīs, sportošana, dziedāšana un dancošana. Kopā ar salidojuma dalībniekiem būs arī Roberts Gobziņš un grupa „Credo".


Šobrīd vēlmi piedalīties festivālā ir apliecinājuši „mūžīgie studenti" no studentu celtnieku vienībām „Ada", „Algols", „Argons", „Arka", „Astra", „Auseklis", „Avots", „Bifeļi", „Bigls&Esko", „Dipols", „Dīva", „Draudzība", „Dvēs`le", „Dzintarkrasts", „Eosa", „Gamma", „Kursa", „Lauvas", ‘Rakari", „Rasa", „Rāmava", „Regate", „Saime", „Salve", „Spiets", „Tūdaliņš", „Vecrīga" un citas.

Ja vēl kāda draudzīga, sportiska un mākslinieciska vienība vēlas piedalīties salidojumā - vēl iespējams pieteikties! Sīkāka informācija par festivāla norises vietu un programmu pa tālruni 29282866 vai e-pastu: „bildes@bildes.lv".

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti