Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alimentu nemaksātājiem grib atņemt autovadītāja tiesības 2

Iedzīvotāju viedokļi dalās

Tas būtu efektīvi
Māris Blūms, gulbenietis Domāju, ka tas būtu diezgan efektīvi, jo tagad jau brauc visi, kam ir 18 gadu. Varbūt šādā veidā šo situāciju arī varētu uzlabot. Iespējams, būs autovadītāji, kurus šādi varēs nobiedēt. Svarīgi ir jau ne tikai maksāt alimentus, bet arī audzināt savus bērnus.

Zinu, ka arī mana mamma kādreiz cīnījās, bet tajos laikos bija oficiālas darba vietas un tad tas viss tika noorganizēts tā, ka grāmatvedis jau uzreiz no algas arī atskaitīja.

Bet tagad kā varētu cīnīties? Grūti par pateikt, jo tagad jau ir bezdarbs. Runājot arī par to pašu tiesību atņemšanu. Varbūt uzreiz arī nevajadzētu ņemt nost, sākumā brīdināt, bet ja turpina nemaksāt, tad arī noņemt.


Daļa varbūt arī aizdomātos

Viktors Bogdanovs, Gulbenes mākslas skolas pasniedzējs

Es nezinu, vai tas būtu pareizākais variants. Visiem taču nemaz nav autovadītāja tiesību. Iespējams, tas nemaz nebūtu tik efektīvi. Tiem, kuriem ir autovadītāja tiesības, ir jāsaprot, cik nozīmīgas viņam tās ir un cik bieži viņš brauc. Daļēji varbūt arī kādu autovadītāju tas ietekmētu un viņš arī aizdomātos un sāktu maksāt alimentus.


Bet, piemēram, ja cilvēks nestrādā un viņam nav nekādu oficiālu ienākumu, tad droši vien neko nevar izdarīt. Kā tad no cilvēka var piedzīt naudu, ja viņš nekur nestrādā un viņam tās vienkārši nav? Nekā.
Tiem kuri strādā un nemaksā alimentus var vienkārši kaut kādus procentus no algas automātiski atvilkt. Bet tikai, protams, lai paliek arī kaut kas pašam.


Reālākā iespēja - nulles deklarācija

Aivars Circens, virsprokurors

Tiesību atņemšana - tas nav pareizākais variants. Runa varētu būt par pašu transportlīdzekli. Ja ir iespēja iegādāties auto, bet tajā pašā laikā nemaksāt alimentus, tad ir jāsaprot, ka vispirms ir jānorēķinās ar parādiem un tikai pēc tam jārīkojas ar savu mantu, kā vēlas.

Reālākā iespēja būtu nulles deklarācija, kurā uzrādītos visi viņa īpašumi un ienākumi. Vai arī speciālās policijas izveidošana, kas tieši nodarbotos ar dažādu sodu piedziņu, piemēram, administratīvie sodi nav samaksāti vairākos miljonos latu. Lielākajā daļa valstu šāda policija pastāv.


Piedziņu varētu vērst arī uz kopīpašumiem, jo lielai daļai ir tā, ka īpašumi ir noformēti uz draudzenes, civilsievas vai jaunās sievas, bet pašam nekā nav. Bet tur vajadzīgas izmaiņas likumos, kas nemaz nav tik vienkārši.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

vergs

PROKUROTOR-mazāk domā par draudzenēm un jaunām sievām un domā ko raksti!Kā Jūs rakstat(lielākai daļai valstu)un tur Latviju neredz lielākā daļa tautas.Un TE esam nonākuši ar Jūms TAUTAS kalpiem-NULLE.....

pirms 9 gadiem, 2010.07.12 11:22

vils

gudrīši-atraduši atkal īsto laiku kā cilvēku pazemot!Apmēram sanāk tā-kuri pelna Tiem vajadzētu celt LĀģERI,lai paspēj vismaz daļu iespundēt,kuri vel nav aizbraukuši!!!

pirms 9 gadiem, 2010.07.12 11:09

Lietotāju raksti