Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apelācijas kārtībā iztiesājamā lieta par kukuļa pieprasīšanu no Gulbenes uzņēmēja atlikta uz nenoteiktu laiku 4

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu tiesu palāta uz nenoteiktu laiku atlikusi apelācijas kārtībā iztiesājamo krimināllietu, kurā par 1500 latu kukuļa pieprasīšanu no Gulbenes uzņēmēja apsūdzēts bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes (FPP) izmeklētājs Jānis Lonskis, kā arī Gulbenes pašvaldības deputāts no Zaļo un zemnieku savienības un SIA "Gulbenes nami" juriskonsults Ainārs Andrups.

 

Kā aģentūru LETA informēja AT Komunikācijas nodaļas pārstāvis Jānis Supe, šodien plānotā lietas izskatīšana objektīvu iemeslu dēļ atlikta, bet nākamās tiesas sēdes datums pagaidām vēl nav noteikts. Kā ziņots, izskatot krimināllietu pirmajā tiesu instancē, Vidzemes apgabaltiesa 2007.gada 30.oktobrī abiem apsūdzētajiem piesprieda reālus cietumsodus, taču gan Andrups, gan Lonskis šo spriedumu vēlāk pārsūdzēja un lieta nonāca AT Krimināllietu tiesu palātā.

Lonskim Vidzemes apgabaltiesa piesprieda cietumsodu uz astoņiem gadiem, bet Andrupam - uz trim. Abiem spriedums paredzēja piemērot arī mantas konfiskāciju.

Pirmās instances tiesa bijušo VID FPP izmeklētāju Lonski atzina par vainīgu Krimināllikuma (KL) 320.panta 3.daļā paredzētajā noziedzīgajā nodarījumā - kukuļņemšanā, ja tā saistīta ar kukuļa izspiešanu vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli.

Novērtējusi iztiesāšanā pārbaudītos pierādījumus, Vidzemes apgabaltiesa savā spriedumā konstatēja, ka Lonskis, būdams VID FPP Vidzemes reģionālās iestādes vecākais izmeklētājs, 2006.gada septembrī un oktobrī ar starpnieka Andrupa palīdzību pieprasīja no SIA "Zona-Z" īpašnieka Gunāra Aizupieša kukuli 1500 latu apmērā par procesuāla lēmuma - atteikties ierosināt kriminālprocesu - pieņemšanu.

Andrupu pirmās instances tiesa nosprieda atzīt par vainīgu pēc KL 322.panta 2.daļas par starpniecību kukuļošanā, ja to izdarījusi valsts amatpersona, un pēc KL 15.panta 4.daļas par bezdarbību likumpārkāpuma novēršanā.

Novērtējusi iztiesāšanā pārbaudītos pierādījumus, Vidzemes apgabaltiesa savā spriedumā konstatēja, ka Andrups, būdams Gulbenes pašvaldības deputāts, darbojās kā starpnieks kukuļņēmēja Lonska uzdevumā, lai viņam 2006.gada septembrī un oktobrī nodotu "Zona-Z" īpašnieka Aizupieša kukuli 1500 latu apmērā par procesuāla lēmuma pieņemšanu saistībā ar SIA "Zona-Z" finanšu darījumiem un VID Vidzemes reģionālās iestādes audita veikto uzrēķinu.

Lonskis 2008.gada 11.februārī ir atstādināts no amata VID līdz galīgā tiesas lēmuma sagaidīšanai.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

lyuol

NU ta jau iet tada Gulbene, sitadiem cietumu tikai piespriez bet cietuma reali liek, tikai trusu zaglus.

pirms 10 gadiem, 2009.05.30 07:12

Lonskis.Tas Gulbenē ir lamuvārds.domājams,diez vai atradīsies kāds,kas varētu sacīt par šo (ne)cilvēku labu vārdu.

pirms 10 gadiem, 2009.05.29 22:34

Lietotāju raksti