Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: 97 % pilngadīgu Latvijas iedzīvotāju lieto alkoholu

97 % Latvijas iedzīvotāju godīgi atzīst, ka lieto alkoholiskos dzērienus. Lai saprastu, vai ir pamats bažām, AlkOutlet ir noskaidrojis, cik bieži mūsu valsts iedzīvotāji iepriecina sevi vai, tieši otrādi, slīcina bēdas grādīgā pudelē. Izrādās, ka vairākums — 39 % respondentu — alkoholu lieto tikai dažas reizes mēnesī. Reizi dienā iedzer vien 4 % aptaujāto. Savukārt tie, kas alkoholu nelieto, savu izvēli pamato ar dažādiem iemesliem, populārākie no kuriem ir slikta veselība, nespēja kontrolēt savu uzvedību reibumā un otrās puses neapmierinātībā.

20 % uzskata alkoholu par kaitīgu veselībai, savukārt pārējie mierina sevi ar to, ka saprātīgās devās nav kaitīgs nekas. Par vismazāk kaitīgo alkoholisko dzērienu mūsu valsts iedzīvotāji  uzskata vīnu, taču vīna eksperti nebūt neesam — tikai 6 % orientējas tajos ļoti labi. Tas gan netraucē vīnam būt otram iecienītākam dzērienam aiz alus.

Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka tiem piemīt korekta alkohola lietošanas kultūra: 40 % apgalvo, ka ļoti labi spēj kontrolēt savu alkohola patēriņu un uzvesties sociāli pieņemami, savukārt 20 % tic, ka vispār nereibst no alkohola. Kāpēc alkohols tiek lietots? Lielākoties cilvēki  lieto alkoholu, atzīmējot kādu nozīmīgu dzīves notikumu (29%), vai kā atslābinošo rituālu pēc smagas darba dienas (19%).

Vidējais vecums, kādā mūsu valsts iedzīvotājs sāk lietot alkoholu, ir 17 gadu, un, jo vecāks paliek, jo dārgākus un izsmalcinātākus dzērienus izvēlas.

Kā liecina veikalu tīkla AlkOutlet aptauja, par visaktīvākajiem alkohola lietotājiem uzskata bezdarbniekus, māksliniekus un remontdarbu veicējus.

Pētījums tika veikts interneta vidē, izmantojot platformu Visidati.lv. Pētījumā piedalījušies 1413 respondenti.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti