Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbildība par pieradinātajiem…

Vai nu tieši vai netieši mēs katrs esam saskāries ar pamestu dzīvnieku. Un tad lielākoties nošausmināmies: „Nu, kā tā var?!" Cilvēki, kas strādā dzīvnieku patversmēs, un tie, kas brīvprātīgi dodas palīdzēt patversmēs nonākušajiem mājdzīvniekiem, zina stāstīt šausmu stāstus, kāpēc šie dzīvnieki tur ir... Bezatbildība! Cietsirdība! Nodevība! Aiz tā visa cilvēks... Tam pretī tiek likta līdzjūtība un mīlestība, meklējot šiem dzīvniekiem jaunus saimniekus un jaunas mājas.

Lai apturētu šo bezatbildību, cietsirdību un nodevību, ir jāveido cilvēku sapratne. Fonds „Save our Life" izveidots, lai palīdzētu nelaimē nonākušiem mājdzīvniekiem. Tā darbība paredzēta vairākos virzienos:  

* izglītojošais darbs,


* kultūras pasākumi,


* sociālo suņu un suņu pavadoņu sagatavošana,

* palīdzība dzīvniekiem.

 

Kā galvenais fonda darbības virziens ir izglītošana. Viens no fonda projektiem ir labdarības semināri. Tie paredzēti, lai paplašinātu cilvēku zināšanas par mājdzīvniekiem, lai uzzinātu par jauniem kinoloģijas virzieniem un psiholoģiskajiem aspektiem attiecībās ar dzīvniekiem, kā arī lai saprastu, kā mājdzīvnieki ietekmē attiecības ģimenē u. c.

 

Paredzēts strādāt ar sākumskolas skolēniem, viesojoties skolās, lai stāstītu par dzīvnieku uzvedību dažādās situācijās, par noteikumiem saskarsmē ar mājdzīvniekiem. Tāpat tiks organizēti zīmējumu konkursi. Šie pasākumi palīdzēs bērniem labāk saprast mājdzīvniekus un izvairīties no nepatīkamām situācijām, kā arī veidot pareizu saskarsmi ar dzīvniekiem.

 

Šobrīd tiek veidots dzīvnieku leļļu teātris „To be", lai ar bērniem runātu viņiem saprotamā un interesantā valodā. Dzīvnieku leļļu teātra izveidošana palīdzēs vienkāršā un bērniem pietuvinātā formā stāstīt par kaķu, suņu un citu mājdzīvnieku patiesiem likteņiem, par pamestu dzīvnieku sajūtām, pārdzīvojot nodevību, izjūtot bailes, badu un aukstumu - visas vientulības un pamestības šausmas.

 

Paredzēts stāstīt, kas notiek ar šiem dzīvniekiem un kā mainās viņu liktenis, kad viņi nokļūst dzīvnieku patversmē, kā norit adaptācija, saimnieku meklēšana un jaunu māju iegūšana. „Mēs gribam ar šiem uzvedumiem bērniem parādīt, kādas problēmas veidojas, ja kāds pamet savu dzīvnieciņu. Visi zina citēt Mazo Princi: „Tu esi atbildīgs par to, ko esi pieradinājis..." Nu, lūk, atbildība jāaudzina no mazām dienām. Ceru, ka pēc uzvedumiem bērni ar ilgstošu mīlestību skatīsies uz mazajiem un uzticamajiem draugiem, kā arī vēlēsies palīdzēt tiem, kas ir vājāki, kas nespēj paši par sevi parūpēties," stāsta fonda vadītāja, psihologs Natālija Vojevodska.

 

Kultūras pasākumu ietvaros tiks rīkotas labdarības izstādes nelielā izstāžu zālē Laipu ielā 8, Rīgā. Mākslinieki - gan profesionāli, gan amatieri - tiks aicināti piedalīties ar darbiem, kas satur mīlestības un žēlsirdības idejas. Šādu izstāžu laikā tiks vākti ziedojumi fonda „Save our Life" projektiem.

 

„Īpašus pasākumus esam paredzējuši, lai piedalītos Latvijas pilsētu svētkos," stāsta Natālija. „Tiek plānoti pasākumi ar apmācītiem suņiem, dzīvnieku leļļu teātra izrādes, dažādas izklaides bērniem. Ar šo projektu vēlamies doties tuvāk pie katra Latvijas reģiona iedzīvotāja."

 

Projekta „Pagaidu mājas" ietvaros bezpajumtes dzīvnieku patversmēs abonēšanas režīmā paredzēts uzturēt vienu vai vairākas vietas. Tas garantēs fonda aprūpē nonākuša dzīvnieka izmitināšanu un aprūpi, kamēr viņam tiek atrasti jauni saimnieki.

 

„Slēgsim ar ieinteresētiem ziedotājiem līgumus, regulāri informēsim viņus par naudas izlietojumu," paskaidro Natālija Vojevodska. „Projekts „Pabaro un izārstē..." paredzēts, lai nelaimē nonākušiem mājdzīvniekiem sniegtu medicīnisku palīdzību. Un šī projekta īstenošanai arī ceram uz ziedotāju atsaucību."

 

Fonds „Save our Life" gaida jūsu zvanus un vēstules, lai dotos uz skolām, lai rīkotu reģionālus seminārus, lai uzklausītu ierosmes un sagaidītu no jums palīdzību fonda projektu īstenošanā.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti