Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atgādinājums lauku zemes izpircējiem

Lai lauku zemes izpirkšanas process noritētu sekmīgi, Valsts zemes dienests (VZD) atgādina, ka vairs tikai nepilnu pusgadu - līdz 31.augustam - lauku apvidus zemes izpircējiem ir iespēja VZD reģionālās nodaļas birojā iesniegt iesniegumu lēmuma par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu pieņemšanai.

Zemes izpirkšanu norisinājās divos pieteikšanās posmos Saskaņā ar Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā noteikto lauku apvidus zemes izpirkšanas pieprasījumu iesniegšana Valsts zemes dienestā par pastāvīgā lietošanā piešķirtās lauku apvidus zemes izpirkšanu norisinājās divos pieteikšanās posmos, tas ir, no 2005.gada 1.septembra līdz 2006.gada 31.augustam un no 2007.gada 1.augusta līdz 2007.gada 30.novembrim. Pēc zemes izpirkšanas pieprasījuma saņemšanas VZD pārbaudīja personas tiesības iegūt pieprasīto zemi īpašumā par samaksu. Ja personai bija tiesības zemi izpirkt, VZD pieņēma lēmumu un izpirkšanai pieprasīto zemes vienību iekļāva Lauku zemes izpirkšanas reģistrā. Savukārt attiecībā uz zemes pastāvīgajiem lietotājiem, kuriem normatīvo aktu ierobežojumu dēļ zemes izpirkšanas pieprasījuma izskatīšanas brīdī nebija tiesību izpirkt zemi, bet tādas tiesības varētu rasties līdz lēmuma pieņemšanai par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu, tas ir, līdz 31.augustam, VZD izpirkšanai pieprasīto zemes vienību iekļāva Lauku zemes izpirkšanas reģistrā ar nosacījumu, ka līdz 31.augustam persona iesniegs VZD dokumentus, kas apliecina tiesības izpirkt zemi.

 

Bez personas pieprasījuma Lauku zemes izpirkšanas reģistrā VZD iekļāva pastāvīgā lietošanā piešķirtās kadastrāli uzmērītās zemes vienības, ja zemes robežu plāni Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā bija reģistrēti līdz 2006.gada 31.augustam.

 

Ja izpērkamā zeme ir kadastrāli uzmērīta
Visiem, kuriem izpērkamā zeme jau ir uzmērīta un sagatavots zemes robežu plāns, laikus (bet ne vēlāk kā līdz 31.augustam) jāiesniedz VZD reģionālās nodaļas birojā iesniegumus lēmuma par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu pieņemšanai. Tiem, kuru zemes izpirkšanai pieprasītā zeme Lauku zemes izpirkšanas reģistrā iekļauta ar nosacījumu, papildus iepriekš minētajam jāiesniedz arī dokumenti, kas apliecina tiesības izpirkt zemi, piemēram, zemes lietošanas vai izpirkšanas tiesību mantošanas apliecinošs dokuments.

 

Priekšapmaksas veicējiem
Arī tiem zemes izpircējiem, kuri līdz 2008.gada 1.septembrim ir veikuši priekšapmaksu par izpērkamo zemi, bet tā vēl nav kadastrāli uzmērīta, līdz 31.augustam VZD reģionālajā nodaļā jāiesniedz iesniegums lēmuma par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu pieņemšanai. Līdz iesnieguma iesniegšanai, ir jāveic zemes kadastrālā uzmērīšana un jāpārliecinās vai VZD Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā ir reģistrēts zemes robežu plāns. Katrs lauku apvidus zemes izpircējs šo informāciju var pārbaudīt Valsts zemes dienesta mājas lapā, sadaļā „Publikācijas un statistika/Statistika par VZD reģistros uzkrāto informāciju", tabulā „Pārskats par Lauku zemes izpirkšanas reģistrā iekļautajām un ar nosacījumu iekļautajām zemes vienībām".

 

Personām, kuru robežu plāns nav reģistrēts Lauku zemes izpirkšanas reģistrā, bet kuras ir pasūtījušas mērniecības darbu veikšanu, iesakām sazināties ar mērnieku, kurš izgatavo viņa zemes robežu plānu, un painteresēties par tā izstrādes gaitu. Savukārt tiem, kuri vēl nav veikuši pasūtījumus zemes kadastrālajai uzmērīšanai, šis ir pēdējais brīdis, lai to izdarītu un pabeigtu zemes izpirkšanas procesu.


Ja līdz 31.augustam VZD netiks iesniegts ne zemes robežu plāns, ne iesniegums lēmuma pieņemšanai, lauku zemes izpircējs zaudēs iespēju izpirkt zemi par tās kadastrālo vērtību, kā arī zaudēs jau ieguldīto priekšapmaksu, kas veikta privatizācijas sertifikātos pirms zemes kadastrālās uzmērīšanas.

 

Valsts zemes dienests aicina zemes izpircējus nepieciešamās formalitātes veikt laikus un neatlikt tās uz pēdējo brīdi.

Atgādinām, ka visiem tiem, kuri līdz 31.augustam būs savu izpērkamo zemi uzmērījuši, iesnieguši iesniegumus VZD lēmuma par zemes piešķiršanu īpašumā par samaksu pieņemšanai un saņēmuši pieprasīto lēmumu, līdz 30.decembrim jānoslēdz līgums ar Hipotēku un zemes banku par zemes izpirkumu.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti