Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāta vēstule 1

Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājam Gundaram Daudzem
Latvijas Republikas Ministru prezidentam Ivaram Godmanim

Godātie kungi!
Ziņas par valdības gatavošanos ievērojami palielināt pacienta iemaksu un samazināt valsts apmaksāto medicīnisko pakalpojumu apjomu liecina par nepieļaujamu veselības aprūpes pieejamības un kvalitātes apdraudējumu. Tas ir pretrunā gan ar Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Parlamenta ieteikumiem, gan ar Latvijas nacionālā attīstības plāna pamatnostādnēm!


Tautas veselība ir vērtība, kuras upurēšana nav attaisnojama ar grūtu ekonomisko situāciju. Ne velti Starptautiskās darba organizācijas (Apvienoto Nāciju Organizācijas institūcija, kas līdzinās Trīspusējās sadarbības padomei pasaules līmenī) ieteikumi valdībām globālās finanšu krīzes pārvarēšanai paredz, ka viens no stratēģiskajiem rīcības virzieniem tautsaimniecības ātrākai atveseļošanai ir sabiedrisko pakalpojumu (tajā skaitā - veselības aprūpes) stabilizēšana, lai nostiprinātu iedzīvotājos drošības sajūtu un ticību nākotnei.


Ņemot to vērā, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pieprasa no saņemtajiem starptautiskajiem aizdevumiem bez vilcināšanās piešķirt 100 miljonus latu Latvijas veselības aprūpes 2009.gada budžetam.

 

Uzsveram, ka runa nav par darba samaksas paaugstināšanu, bet gan par nozares izdzīvošanai vajadzīgu līdzekļu savlaicīgu "piešūšanu" atpakaļ pēc amputācijas: tā vietā, lai šogad veselības aprūpei piešķirtu papildus 45 miljonus latu inflācijas radīto zaudējumu segšanai, aptuveni tikpat daudz tika atņemts. Vēl 10 miljoni latu 2009.gadā būtu nepieciešami, lai kompensētu pievienotās vērtības nodokļa paaugstināšanu medikamentiem un pārējām precēm (ūdens, siltuma, pārtika utt.), bez kurām nav iedomājama ārstniecības iestādes ikdiena.


Sirds dziļumos cilvēki Latvijā joprojām tic, ka tiks pasargāti no dzīvības devalvēšanas. Nepieviliet viņus!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Man šķiet valdība arī grib "atveseļot" tautu.Lai izmirst šie "liekēži"pensionāri un invalīdi.Tad tak varēs uzelpot?

pirms 10 gadiem, 2009.01.28 16:57

Lietotāju raksti