Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāta vēstule Gulbenes novada domes priekšsēdētājam un deputātiem 36

Valstī straujiem soļiem rit skolu tīkla optimizācijas process, kas skāris arī Gulbenes novadu, t.sk. Galgauskas pamatskolu.

Gulbenes novada pašvaldības izglītības iestāžu tīkla optimizācijas darba grupas izveide liecina, ka jums, deputāti, rūp šī procesa virzība arī mūsu novadā. Tas ir ierakstīts partiju programmās, startējot 2017.gada 3.jūnija pašvaldību vēlēšanās:

“Atbalstīsim izvērtētas izglītības reformas ieviešanu novada teritorijā.” (politiskā partija “Reģionu alianse”)

“Izveidosim atbalsta sistēmu reorganizētajām skolām novadā.” (partija ”Vienotība”)

“Atbalstīsim drošas un mūsdienīgas vides sakārtošanu izglītības iestādēs.” (“Zaļo un zemnieku savienība”)

“Sekmēsim pedagogu papildizglītības iespējas, organizējot regulāru papildizglītības piedāvājumu novada izglītības iestādēm.” (“No sirds Latvijai”)

Neizpratni radīja 2019.gada 20.februāra Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē notiekošais, kurā deputāti ar saviem jautājumiem radīja priekšstatu, ka darba grupas izstrādātais reorganizācijas plāns ir sasteigts un izstrādāts nepilnīgi, balstoties galvenokārt uz demogrāfisko stāvokli katrā pagastā, nerespektējot ne bērnu kā indivīdu, ne sabiedrības viedokli kopumā. Viss notiekošais liecina par to, ka jums ir šaubas par izveidotās darba grupas darba rezultātu. Jūsu šaubām var piekrist, jo:

1. Plašākai publikai netiek minēts ļoti būtisks aspekts par 2020.gadā gaidāmajām higiēnas prasībām izglītības iestādēs attiecībā uz platību normu vienam skolēnam.

2. Netiek skaidrots tas, kā konkrēti plānots izlietot reorganizācijas procesā ietaupītos līdzekļus.

3. Netiek publiskoti reorganizācijas plāna B, C… varianti, kuri tiek apspriesti dažādās auditorijās, kuluāros un pieminēti  tikšanās reizēs. Sabiedrībai tie nav vienaldzīgi, par to liecina kaut vai Gulbenes attīstības biedrības publiskotais raksts ”Lai nodrošinātu vienmērīgu izglītības iestāžu izvietojumu novadā” laikrakstā “Dzirkstele” (20.02.2019.), kā arī citos sabiedriskajos medijos paustie viedokļi.

Izņemot pašpietiekamās skolas, vairums Gulbenes novada lauku pamatskolu skolēnu skaita ziņā (Galgauskas pamatskola - 63 skolēni, Stāmerienas pamatskola - 52, Gulbīša pamatskola - 68, Tirzas pamatskola - 73 skolēni) un citās novada teritorijās deklarēto skaita ziņā ir gandrīz vienlīdzīgas. Starpība ir neliela. Balstoties tikai uz šiem datiem, pieņemt lēmumu kādai no skolām ir nekorekti. Tiek runāts par nezināmo nākotni, ko nevar paredzēt skolēnu skaita ziņā, bet uzticības mandātu dod vājākiem rādītājiem. Atklājiet sabiedrībai visas šābrīža, nevis mistiskās nākotnes izmaksu pozīcijas visām lauku skolām! Mums ir ļoti lielas bažas par kvalitatīvas, ilgtspējīgas izglītības piedāvājumu novadā. Šī ir spēlēšanās ar bērnu nākotni savu krēslu vārdā.

Prasām godīgu, taisnīgu un vispusīgi argumentētu rīcību!

Šis process ir neapturams un neatgriezenisks.

Aicinām būt gudriem, nelokāmiem, nebalstīties uz emocijām! Aicinām uzņemties politisku atbildību par izskanējušajiem lēmumiem, to radītajām sekām kā tautas vēlētai, uz uzticību balstītai lēmējvarai! Jums jāpieņem uz attīstību vērsti lēmumi!

Ceram uz spēcīgu izglītības iestāžu izveidi novadā!

- Galgauskas pamatskolas direktore, skolotāji, darbinieki, vecāku pārstāvji: Iveta Dzene, Mārīte Kārkliņa, Valentīna Sārna, Liena Silauniece, Sanita Lazdiņa, Vēsma Voiciša, Juris Ločmelis,  Līga Silauniece, Inese Gabrāne, Vita Kļaviņa, Arnis Cāns, Sarmīte Dolgova, Inga Straustiņa, Aivars Dzenis, Ieva Mizuka, Inga Melne, Natālija Peršina, Ivārs Melnis, Līga Krakopa, Gundega Rūse, Līga Avreiceviča,
Natālija Šķendere un domubiedru grupa

Pievieno komentāru

Komentāri 36

vārna

Bravo! Visi kājās!Nedrīkst pieļaut merkantiliem domniekiem izpostīt bērnu nākotni! Vecākiem beidzot jāaizstāv savi bērni.Lai domnieki vispirms samazina kaut ko sev!

pirms gada, 2019.02.27 10:42

Es

Paskataties sarakstā cik domē sēž grāmatveži, 18 grāmatveži + ekonomisti...... murgs..... vairāk kā pusi varēs atlaist pēc visām reorganizācijām, naudas tāpat nav, nebūs ko skaitīt un rēķināt, atskaites arī būs mazāk ko nodot ...... kam tas viss, ja iedzīvotāji bēgs prom?

pirms gada, 2019.02.27 13:19

autobuss

+kāda vēl ir juridiskā nodaļa! Ja pašvaldības uzņēmums tiesājas tad jurists jāņem no malas, jo domē strādā apaļas 0!

pirms gada, 2019.02.27 14:04

...

Ja lauku skolas iznīcinās vairs atpakaļ ceļa nebūs. Dome ir speciālisti uz iznīcināšanu jo pa 30 gadiem saņemot lielas algas tā arī neko nav radījuši.

pirms gada, 2019.02.27 10:54

Es

Mainīsies tikai tad, kad beigs atbalstīt tikai un vienīgi ar pašiem saistītas personas un organizācijas, apkārt ir arī citi ļaudis, nav tikai dome, paziņas un radinieki...... ir vēl pārējie, par kuriem nospļauties.... žēl uz šo visu noskatīties, žēl Galgauskas, jo tur ar skolu pazudīs dzīvība, tā jau tur tās ir maz..... Vajag iestāties par Stāķu skolas slēgšanu, ja samazina tad samazina arī to, ko reāli un praktiski ir samazināt visvienkāršāk..... No stāķu skolas tāpat liela daļa bērni apmeklē pulciņus, treniņus un nodarbības Gulbenē, uz tiem viņi var tikt, tad arī uz skolu tiks..... ABSURDS!!!

pirms gada, 2019.02.27 13:25

To ES

Kaut kāda dīvainība-žēl Galgauskas skolas, bet Stāķu skolas nav žel. Ja man slikti, tad arī citiem lai ir slikti.

pirms gada, 2019.02.27 15:07

Es

Gulbenes domei ir pofig musu berni.likvidejam visu,un miwrs

pirms gada, 2019.02.27 12:11

abc

Slimnīca ir labs piemērs kas notiek ja tauta neprotestē.

pirms gada, 2019.02.27 12:21

Bažīgais

Un ja nu demogrāfija vēl mainās, ja nu turpmākajos gados bērnu skaits atkal pieaug? Jeb vai ir tā stingri, stingri saplānots, ka palikšana nevienam nav, visiem būs jābrauc prom?!

pirms gada, 2019.02.27 12:26

Mājup ar uzvaru

Vajadzētu paskatīties statistiku par kara un pēckara gadiem, vai tik tad nebija vairāk skolu un slimnīcu. Labāki laiki bija, vai kā?

pirms gada, 2019.02.27 12:27

w

Galvenais lai priekšsēdētājam 3000 apmaksāts auto izklaides komandējumi a mēs tauta jau kaut kā izdzīvosim.

pirms gada, 2019.02.27 12:53

.

Nopietni??? Par ko tāda alga,par ko??? Protams,tad jau jālikvidē visu,ko vien var. Lai dzīvo kā cari,bet citi tikai izdzīvo.

pirms gada, 2019.02.27 13:14

vilis

To bezjēdzību "Dzelzceļš un Tvaiks" var uzturēt bet skolu nē. Lai dome publiski atskaitās cik tur ir iztērēts un cik ieņēmumi no biļetēm. Lauku skolas likvidēs kas notiks ar tām ēkām ? Ēkas būs tāpat jāuztur lai tur varētu kārtējos bezjēdzīgos zagšanas projektus īstenot.

pirms gada, 2019.02.27 13:33

...

Štopēsim tik dimdiņkāpostus,lai uztaisa normālu akciju...

pirms gada, 2019.02.27 13:47

Janka

Par velti neēstu!

pirms gada, 2019.03.03 15:51

Es

Tikko atradu vienu rakstu ..... vienīgais variants ir vēstule Izglītības un Zinātnes ministrijai ar faktiem un secinājumiem, ieteikumiem un iebildumiem.....

Lēmumu par izglītības iestāžu reorganizāciju, slēgšanu vai dibināšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot nepieciešamos dokumentus un informāciju, lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot.

Atbilstoši noteiktajai kārtībai ministrija saņemto informāciju izvērtē un sniedz atbildi par to, vai saskaņo, vai nesaskaņo pašvaldības lēmumu par izglītības iestādes reorganizāciju, slēgšanu vai dibināšanu.

Izskatot jautājumus par saskaņojumu pašvaldības lēmumam par vispārējās vidējās izglītības iestādes reorganizēšanu vai likvidāciju, tiek ņemti vērā vairāki kritēriji: izglītības iestādes darba kvalitāte – skolēnu mācību rezultāti un sekmības dinamika, izglītības programmu piedāvājums, sasniegumi interešu izglītības jomā, pedagogu un izglītības iestādes vadītāja darba kvalitāte u.c.; izglītības pieejamība – sākumskolas (1.-6.klase) iespējami tuvāk bērna dzīvesvietai; transporta nodrošinājums; izglītības iestādes tīkla attīstības koncepcija novadā – pieejamie finanšu resursi, izglītības iestāžu ēku piepildījums un noslogojums, teritorijas demogrāfiskās tendences, pašvaldības ekonomiskās attīstības potenciāls; iesaistīto pušu (skolēnu, pedagogu, vecāku) informētība un VIEDOKLIS

Pirms lēmuma pieņemšanas tiek izskatīts pašvaldības iesniegums, pašvaldības lēmums par izglītības iestādes reorganizēšanu vai likvidāciju, pašvaldības argumentēts pamatojums par reorganizēšanu vai likvidāciju.

pirms gada, 2019.02.27 14:26

nu

tak saņemieties Gulbenes novada skolotāji,vecāki un visi iedzīvotāji!Vērsieties ministrijā,aiciniet palīgā profesionālus juristus.Nu kaut vai uz ECT.Nokratiet vienreiz tos kakla kungus,kam jūs esat pie kājas.

pirms gada, 2019.02.27 15:55

diemžēl

Viņi prot tikai čīkstēt.Kad nonāk līdz reāliem darbiem,tad galvas smiltī kā strausiem.

pirms gada, 2019.02.27 17:43

SKOLNIEKS

Protams.Deputāti atbalstija domā, ka jāmaksā sev prēmijas pusi no algas...vot uz mūsu skolnieku asarām viņi sev varēs atļauties prēmijas, jo nu sanāks no skolu likvidācijas deputātiem prēmijām un algu pielikumiem.A mūsu vecāki ciematā, kur nav darba paliks vispār bez darba, un mēš bērni par bomžiem paliksim...Un lai deputāti nebrīnās, ka jaunieši zags, laupīs, jo mums nebūs ko ēst.....Paldies deputāti, par šīm iespējām lauku bērniem....

pirms gada, 2019.02.27 17:27

skola

Skolniek, cik tev gadu? Ja nu vienīgi - katrā klasē mācies trīs gadus, bet rakstīt tāpat neesi iemācījies.

pirms gada, 2019.02.27 18:15

Janka

Pamēģini zagt un laupīt - atšaus kā suņus!

pirms gada, 2019.02.27 18:40

Maisiņš

Es no Gulbīša. Šeit gan nav entuziasma. Varat slēgt mūs. Mums vienalga. Mums negribās ne attìstību,ne vispār iedziļināties,kas notiek. Lai visi brauc kur grib,mums vienalga. Mēs visi lēnām domāsim,ka mums viss ir labi.

pirms gada, 2019.02.27 18:05

...

Kam ir jānotiek lai gulbeniešiem nebūtu vis vienalga ?

pirms gada, 2019.02.27 18:12

!!!

Jāiemācās vismaz gramatika un jāsāk sakarīgi domāt!

pirms gada, 2019.02.27 18:32

Laba tēja>...

Nē nav jāmācas gramatika un jāsāk sakarīgi domāt.Ir jākļūst par deputātu vai domes darbinieku-arī viņi neprot sakarīgi domāt.Bet dažreiz man patīk tie dīvainīši-domā ja pie varas,tad gudri.Klaunāde... .

pirms gada, 2019.02.27 20:15

ha

Nu izskatās. ka nebūs kur tam nabaga skolniekam iemācīties gramatiku!!!

pirms gada, 2019.02.27 18:57

Mamma

Situācija ir briesmīga. Reālā situācija nākotnē, kad Gulbenes un Alūksnes pašvaldības būs likvidējušas skolas:
*Gulbenē - Gulbenes 2.vidusskola, Gulbenes ģimnāzija (būs kā senāk, bez valsts ģimnāzijas statusa)
*Alūksnē, kurā būs vidusskola un ģimnāzija
*Balvi

Ko darīt tām ģimenēm, kuras dzīvo Kalnienā, Litenē, Beļavā? Transportu uz un no skolas pašvaldība nenodrošina :( laukos dzīvojošām ģimenēm bieži nav lieku līdzekļu, lai ar savu transportu nogādātu bērnus uz skolu, jo uz darbu jātiek, lai būtu iztikas līdzekļi!

Šobrīd izskatās - vecākiem (īpaši, ja viens audzina) jāizvēlas strādāt vai skolot bērnus! Vai ar steigu jāmeklē jauna dzīvesvieta tuvu pašvaldību centriem!

NEKOREKTI! PĀRSPĪLĒTI! NEPĀRDOMĀTI!

Jaunais izglītības sauklis - AUDZINĀM ANALFABĒTUS!!! Vai mums to vajag, domāju, ka nē. Bet īsts LATVIETIS necīnās par savām tiesībām... DIEMŽĒL

pirms gada, 2019.02.27 21:09

justas

Lūk pie kā noveda,Tautas fronte,bŗiva tukša Latvija

pirms gada, 2019.02.27 21:47

Jānis Rautmanis

Ja jūs (komentētāji) vēlaties, lai jūs uzklausa, beidzat slēpties aiz segvārdiem! Neviens neieklausīsies cilvēkā, kurš slēpjas zem segvārda, VĀRNA!
Es esmu no Lizuma un uzskatu, ka Lizums ir Gulbenes novada attīstītākais centrs (jo Lizumā ir izvietoti vairāki lieli un spēcīgi uzņēmumi), bet, personīgi man, ir tāda sajūta, ka domei īpaši nerūp Lizuma nākotne, tad ko vēl var spriest par Galgausku un citiem pagastiem? Ar šādu domāšanu Gulbenes novadam nav nākotnes!
Es jau ceru, ka kaut kas mainīsies, jo man patīk šeit dzīvot, bet pagaidām saviem bērniem nākotni šeit neredzu!

pirms gada, 2019.02.28 00:56

Lietotāju raksti