Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklātā vēstule Mākoņtēvam 3

Mēs, pensionāri, ar interesi vērojam tavu sekotāju darba augļus, Mākoņtēv. Mēs, protams, saprotam tavu nostāju, ka valsti ir jāvada kā uzņēmumu, bet tikai - kas maksās par bankrotu? Nojaušam, ka cerat uz tautu - pensionāriem, mātēm ar bērniem un tiem, kam vēl ir darbs. Es ieteiktu neko daudz uz mums necerēt. Jūs esat tā noplicinājuši mūsu pensijas, pabalstus un algas, ka pat nodokļu saskrullēšana neko nedos. Dzīves dārdzība un kredīta maksājumi apēd visus mūsu ienākumus, mums pašiem atstājot vien pabiras. Tā mēs ilgi neizvilksim. Mēs izmirsim. Un ko tad jūs iesāksiet bez savas tautas?

Mākoņtēv, kas man lika pirms ekonomiskās krīzes līzingā pirkt jaunu ledusskapi un televizoru!? Bet neviens arī necentās mani, veco pensionāru, no šā soļa atturēt. Tieši otrādi! Tiku pamudināts. Parādi tik pasi firmā un aizņemies uz nebēdu! Ka viņu jupis parautu! Kaut ņemtu viņi atpakaļ tās elektropreces. Neņem makani. Neesot, kur likt. Jāmaksā vien tālāk. Neko nepadarīsi.

 

Neko vairs abi ar sievu nevaram atļauties - ne jaunu grāmatu nopirkt un palasīt, ne zāles nopirkt. Maizes kukulīti sadalām pa rikai tā, lai pietiktu visai nedēļai. Kā mana laulene baras, ja es reizumis apēdu arī viņas normu! Mākoņtēv, baidāmies, ka elektrības un nervu taupības nolūkā ar laiku nāksies atteikties no pēdējās izklaides - televīzijas pārraižu skatīšanās. Nāksies arī izslēgt ledusskapi. Bet, ja pat tas nelīdzēs, tad... Jūs saprotiet, ko tas nozīmē - dzīvot tumsā, aukstumā, vientulībā uz ielas, kad parādu dēļ ir zaudēts mājoklis.

 

Mēs saprotam, Mākoņtēv, nepieciešamību veikt reformas Latvijas ekonomiskajā politikā. Šādos priekšlikumos ir īpaši nopietni jāieklausās tad, ja priekšlikumus pauž ļaudis ar tik neapšaubāmiem nopelniem un pieredzi pašaizliedzīgā darbā mūsu valsts labā kā jūs. Mēs apbrīnojam jūsu pelēkā kardināla spējas organizēt lietas sev par labu un izkulties sveikā no jebkurām nepatikšanām. Tā digitalizācijas afēra vien ir ko vērta. Un kur vēl Eiropas naudas miljonu pārpumpēšana jums pietuvinātajos novados. Ne mūžam tur dzīvojošie par to nespēs samaksāt jums, kā mēdz teikt, ar - dots pret dotu. Laikam esam pārāk kautrīgi un nepiemēroti cīņai par eksistenci.

 


Tomēr dažas lietas mums vieš bažas. Latvija pēdējo mēnešu laikā ir "izcēlusies" daudzējādā ziņā - gan ar savas finansiālās krīzes apjomiem, gan politisko nestabilitāti. Mēs netiekam gudri, vai tikai mums klājas tik gauži kā Staļina laikos. Varbūt arī jūsu dzīve nav rožaina? Lai to saprastu, mēs gribam uzzināt!


* Vai protat izvārīt auksto gaļu no cūku ādu kilograma tā, lai pietiktu, ko ēst kopā ar skābētiem kāpostiem no vienas pensijas līdz nākamajai?


* Vai atbilstoši pozitīvisma kampaņai varat smaidīt kā mēma bute, pildot komunālos un kredītu maksājumus, kas pārsniedz pensijas apmērus?


* Vai brīvvalsts 18 gados esat iemācījies latviski runāt baltu patiesību?


* Vai redzat gaismu Latvijas tuneļa galā un kurā debess pusē - rietumos vai austrumos?


* Vai jums nav bail iziet uz ielas?


* Vai Vilnītis būs izdevīgāks par Loskutovu?


Vai reiz valdība Latvijā kļūs stabila?

Pievieno komentāru

Komentāri 3

TPJO

Gulbenei,kaa istenai TP pilseetai gan nevajadzeetu taa aprunaat savu saveeleeto paarstaavju maizes teevu...Vecbiedrs veel apvainosies...

pirms 10 gadiem, 2009.03.14 21:34

Lietotāju raksti